Firefox: Web Sayfasındaki Linkleri Kopyalamak

0
11
Firefox Web Sayfasındaki Linkleri Kopyalamak

Bu yazımızda Mozilla Firefox ile bir web sayfasındaki linkleri kopyalamak konusuna değineceğiz. Zaman zaman çeşitli web sayfalarında seçtiğiniz alandaki veya sayfadaki tüm linkleri kopyalama ihtiyacı hissedebilirsiniz. Güncel web tarayıcılarında bu işlem için herhangi bir seçenek yer almıyor fakat Mozilla Firefox web tarayıcısıyla uyumlu Copy All Links eklentisiyle Firefox’a bu özelliği kazandırabilirsiniz. Eklenti ile web sayfalarındaki tıklanabilir tüm linkleri otomatik kopyalayabiliyorsunuz, hatta tıklanamaz şekilde sayfada yer alan metin bağlantılar da desteklenmekte. Mozilla Firefox web tarayıcısı ile uyumlu Copy All Links eklentisiyle web sayfalarındaki linkleri kopyalamak oldukça kolay.

Firefox Web Sayfasındaki Linkleri Kopyalamak

Web Sayfasındaki Linkleri Kopyalamak

Mozilla Firefox’ta bir web sayfasındaki linkleri kopyalamak istiyorsanız öncelikle buradan Copy All Links eklentisini indirip yükleyin ve internet tarayıcınızı yeniden başlatın. Daha sonra dilediğiniz web sayfasını görüntüleyin, sayfadaki herhangi bir alanda sağ tıklayın, açılan menüden sırasıyla “Copy All Links” ve “All Links” seçeneklerini kullanın. Kullanılabilir tüm linkler panoya kaydedilecektir, bu bağlantıları herhangi bir dökümana, metin editörüne veya e-posta metnine kopyalayabilirsiniz.

Eğer web sayfasında yer alan bağlantılardan yalnızca indirme linklerini seçmek istiyorsanız ikinci aşamada “Download Links” seçeneğine tıklayın. Ayrıca sayfanın tamamını değil de yalnızca bir kısmındaki linkleri kopyalamak isterseniz öncelikle farenizin sol tuşuyla ilgili bölümü seçip daha sonra sağ tuşu kullanarak aynı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Windowsum.Com

Kaynak: Windowsum.Com

CEVAP VER