Firefox 5 Yolda

0
9
Firefox 5 geliyor

Firefox 5 geliyor

Firefox, en çok kullanılan tarayıcı durumunda. Eklenti özelliği ve hızlı çalışması Firefox’u diğer tarayıcılardan ayıran en önemli özelliklerden. Firefox yakın bir süre içerisinde 5. sürümü ile bilgisayarlarımızda  yer alacak gibi görünüyor.

Mozilla tarayıcılarının kullanıcıların hizmetine çıkabilmesi için yeni bir plan hazırlığında olduğunu resmen açıkladı. ConceivablyTech’in ortaya çıkarttığı dökümana göre, Mozilla’dan Rob Sayra bir Firefox sürümünün çıkabilmesi için 16 hafta gerektiğini söyledi.

Google’ın Chrome tarayıcısında uyguladığı bir plana benzer plan uygulayayacak olan Mozilla, tarayıcının çıkışını dört bölüme ayırdı; mozilla-merkez, deneysel, beta ve final. Chrome tarayıcısının geliştirilmesinde de buna benzer bir yöntem izleniyor.

Mozilla-merkez bölümüne gelen her yeni kod, final sürümüne gelene kadar deneysel ve beta aşamalarından geçecek ve daha sonra kabul edilirse son sürüme geçebilecek, aksi takdirde tarayıcıda bulunmayacak. Eğer Mozilla bu plana tam olarak uyarsa Firefox 5’i bu yılın ilk yarısının sonlarında yani Haziran ayının sonlarında görmemiz mümkün.

CEVAP VER