Facebook’un Kaç Üyesi Var?

1
10
Facebook Üye Sayısı
Facebook Üye Sayısı
Facebook Üye Sayısı

Facebook dünyanın en büyük sosyal ağ platformu olarak biliniyor. Şu anda 800 milyon üyeye sahip ve her geçen gün bu üye sayısı giderek artıyor. İnternet kullanıcılarının mutlaka bir faceebok hesabı var. Bu hesap ile hem durumlarını paylaşabiliyorlar hem sohbet edebiliyorlar hem eğlenceli oyunlar oynayabiliyorlar ve çok daha fazlasını yapabiliyorlar. Artık mail adresine sahip olmak gibi bir şey oldu facebook profiline sahip olmak. Araştırmalar Facebook’un 2012 yılının yaz aylarında üye sayısını 1 milyara yükselteyeceğini gösteriyor. Yani dünya nüfusunun yedi de biri.

Facebook kaç üyeye sahip?

Facebook kullanan kaç kişi var? 

Facebook, şu anda 800 Milyonun üzerinde üyesi olduğunu açıkladı. Rakamlara göre en popüler sosyal ağın büyümesi, hiç de sanıldığı gibi yavaşlamış değil, asıl soru ne kadar hızlı büyüdüğü…

iCrossing’den gelen verilere göre eğer Facebook bu büyüme hızını sürdürürse, 2012 yazında 1 Milyar üye sayısına ulaşacak. Facebook’un 2006-2008 gibi yatay bir yükseliş grafiği değil, tam anlamıyla dikey bir grafik çizdiği de gözlerden kaçmıyor.

Facebook’un Amerika ve İngiltere gibi gelişmiş ülkelerde büyümesinin yavaşladığını veya durduğunu söylemek doğru ama unutmamak lazım ki Facebook diğer ülkelerde de büyümesine devam ediyor. Örneğin Brezilya’da Facebook kullanıcıları 13 Milyondan 30 Milyona yükseldi. Bir diğer örnek ise Hindistan… Orada da durum pek farklı değil: 22 Milyondan 36 Milyona çıkan kullanıcı sayısını göz ardı etmek doğru bir hareket olmaz.

Eğer şimdiden 800 Milyon kullanıcısı olan Facebook, düşünüldüğü gibi 1 Milyar kullanıcıya bu kadar erken ulaşırsa, işte o zaman dünya nüfusunun 7’de 1’ine ulaşmış olacak. Yani dünyadaki her 7 kişiden 1’i Facebook kullanıcısı olacak…

strong

1 YORUM

CEVAP VER