Facebook’u Eskiye Döndürün

1
8

Yeni Facebook’un özellikleri nelerdir?

Eski Facebook’a nasıl geri dönüş yapılır?

Facebook’un yenilikleri.

600 Milyonu aşkın kullanıcıya sahip Facebook her geçen kendi üzerinde bir değişikliğe gidiyor. Facebook kullanıcılarının bir kısmı beğenirken diğer kısmı beğenmiyor. Eğer sizde beğenmeyip eski haline döndürmek istiyorsanız bu habere kulak verin…

Örneğin; sitedeki yeni fotoğraf görüntüleme yöntemini beğenmediyseniz,fotoğrafları tekrar eski haliyle görmenizi sağlayacak yöntemler mevcut.

Her şeyden önce siyah arka plan içerisindeki fotoğrafları eskisi gibi görüntülemek için F5 tuşuyla sayfayı yenileyebilirsiniz.Ya da adres satırının en sonunda göreceğiniz “&theater” kısmını silebilirsiniz.Bu sayede fazla uğraşmadan eski görünüme yeniden kavuşabilirsiniz.

Eğer bunu otomatik hale getirmek isterseniz tarayıcı eklentisine ihtiyacınız olacak.İlk alternatifiniz bir Google Chrome eklentisi olan Revert Facebook Photo Viewer.Bu eklentiyi yükledikten sonra Facebook’un yeni fotoğraf galerisinden kalıcı olarak kurtulmuş olacaksınız.

Facebook Lightbox Killer adlı bu Chrome,Firefox ve Greasemonkey eklentisi ile de aynı işlemi yapabilirsiniz.

Bir diğer alternatif ise Facebook’un yeni fotoğraf galeri yapısını kaldırmak yerine değiştirmek isteyenler için.Facebook Photo Fix adlı bu Chrome eklentisi fotoğrafları 40 piksel aşağıya taşıyor ve siyah arka planı griye dönüştürüyor.

Eğer Facebook ile ilgili tek sorununuz yeni fotoğraf galerisi değilse Better Facebook adlı Firefox,Opera,Safari,Chrome ve Greasemonkey eklentisi ile siteye yeni sekmeler ekleyebilir ve haberlerin görünümü kişileştirebilire bilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER