Facebook Zaman Tüneli Profiline Geçiş – Zaman Tüneli Aktif Etmek

10
9

Facebook Zaman Tüneli’ni şu yazımızda tanıtmıştık. Peki ama Facebook’un zaman tüneli uygulamasına nasıl geçiş yapabileceğinizi biliyor musunuz ? Facebook şuanda sadece “geliştiricilere” açtığı bu özellikten yararlanabilmeniz için sizin de bir geliştirici gibi görünmeniz lazım. Yani Facebook üzerinde bir uygulamanız varmış gibi görünmeniz lazım.. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Çok basit… Sizler için adım adım anlatıyoruz.

1. Facebook hesabınıza giriş yapın.

2. Facebook Geliştirici Uygulaması‘na giriş yapın. (İlk defa giriyorsanız uygulamaya izin vermelisiniz.)

3. Uygulamaya giriş yaptıktan (izin verdikten) sonra https://developers.facebook.com/apps adresinde “Yeni Uygulama Oluştur” butonuna basın.

4. Ekrana gelen forma rastgele bilgiler girin. (Kullanılabilir olmasına dikkat edin.) Facebook Platform Politikaları’nı kabul ederek “Devam” butonuna basın. (Güvenlik kontrolü ile karşılaşırsanız ekrana gelen iki sözcüğü birden, aralarında bir boşluk bırakarak yazıp devam edin.)

Örneğin:
App Display Name: Erkek Mekanı Facebook Zaman Tüneli Denemesi
App Namespace: fbzamantunelidenemesi

5. “Devam” butonuna bastıktan sonra karşınıza gelen uygulama temel bilgiler sayfasında sol kısımda bulunan “Open Graph” bağlantısına tıklayın.

6.  Karşınıza gelen ekranda İngilizce olarak ilk kısma bir fiil ve ikinci kısma bir nesne yazın. (Örneğin; watch video, read book, ride horse, plan trip, review restaurant gibi.)

7. Karşınıza gelen 3 aşamalı uygulama open graph bilgi ekranının en alt kısmında bulunan “Save Changes and Next” butonuna tıklayın. Biraz bekleyin ve Aggregation oluşturma sayfasına (Create Aggregation) gelince yine en alttan “Save and Finish” butonuna basın.

8. Facebook ana sayfasına gidin ve Zaman Tüneli’ni denemeniz için karşınıza çıkan profil teklifini kabul edin.

9. Sonuç:

 

Resimlerin büyük hali için üzerine tıklayın.

 

10 YORUMLAR

CEVAP VER