GenelTeknoloji

Facebook Yorumda Etiketlenme Virüsü

Facebook’ta yayılan yeni bir virüs: Yoruma arkadaş etiketleme.

Facebook yorumda etiketlenme virüsü kaldırma yolları:

facebook yorum etikenlenme virüsü
Facebook yorumda etiketlenme virüsü

Facebook’ta günden güne yeni virüsler kendini gösteriyor. Son zamanlarda kullanıcıların başına en çok gelen durum ise yorumlarda etiketlenme. Bildirim geldiğinde ilk önce şaşırıyorsunuz. Çünkü neredeyse hiç haberdar olmadığınız arkadaşınız bir yorumda sizden bahsetmiş. Bildirimi açınca binlerce takipçisi olan bir facebook kullanıcısının ya da bir sayfanın gönderisinde etiketlendiğinizi görüyorsunuz (ya da göremiyorsunuz). Siz bildirimi açana kadar onlarca yorum yazılmış oluyor ve siz kendi yorumunuzu samanlıkta iğne ararmışçasına arıyorsunuz. Etiketleyen ya da etiketlediğinden haberi olmayan kullanıcı 8 yorum yazıyor ve her yorumda en az 5 kullanıcıyı etiketliyor. Genelde her yorumun başında “SiZDE ARKADASLARINIZI ETIKETLEYIN HERKES GORSUN ARKADASLAR !” yazısını görüyorsunuz.

Facebook’ta sizin etiketleneceğiniz gönderileri kontrol edebiliyorsunuz. Bunun için Etiket Onayları sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor. Sayfaya girdiğinizde aşağıdaki yazıları göreceksiniz.

Zaman tünelime kimler bir şey ekleyebilir?

Arkadaşlarının seni etiketlediği gönderiler, zaman tünelinde gözükmeden önce onayına sunulsun mu?
Zaman Tüneli Onayı, etiketlenmiş olduğun gönderileri zaman tünelinde gözükmeden önce onaylamanın gerekip gerekmeyeceğini kontrol eder. Onayına sunulan bir gönderi olduğunda, Hareketler Dökümü’nün sol tarafında Zaman Tüneli Onayı’na tıklaman yeterli.
Not: Bu sadece zaman tünelinde nelerin görünmesine izin verileceğini kontrol eder. Etiketlendiğin gönderiler arama sonuçlarında, Haber Kaynağı’nda ve Facebook’taki diğer yerlerde görünmeye devam eder.
Gördüğünüz gibi siz bu etiketlere onay vermeseniz de gönderi, zaman tüneliniz hariç diğer yerlerde görünmeye devam edecek. Bu sadece küçük bir kontrol. Ancak yorumda etiketlenme konusunda bu kadar işlem yapamıyorsunuz. Bizim tavsiyemiz; güvenmediğiniz uygulamaları profilinizden kaldırın, etiketlendiğiniz yorumdaki gönderileri şikayet edin ve sizi etiketleyen arkadaşınızı dikkatli olması konusunda uyarın.
[related-posts posttype=post]

Bunlara da göz atın

Başa dön tuşu