Evlilik Nasıl Ertelenebilir?

0
9

Evlilik çoğu zaman biz erkekleri korkutmuştur. Üzerimize binecek yükten midir bilinmez evlilik kelimesi duyulduğunda çabuk sıkılırız. Hiç bir zaman her iki tarafta evliliğe tam olarak hazır olmamaz. Bir taraf ısrarcı olurken diğer taraf buna tam olarak hazır hissetmez kendini. Bu tür durumlarda erkeklerin evlilik tarihini ileri bir zamana almaları daha mutlu ve huzurlu bir evlilik hayatı için gerekli olabiliyor. Tabii bunu yaparken karşı tarafı kırmamak gerekiyor. Peki bir erkek olarak evlilik tarihini nasıl erteleyebilirim? diyorsanız okumaya devam edin, tüm cevaplar yazımızda mevcut. Zaten evlilikten sürekli kaçacak değilsiniz. Kendinizi ne zaman hazır hissediyorsanız o zaman imzayı attın. Aksi taktirde bu durum her iki taraf için de gelecek adına sıkıntı doğuracaktır.

Evlilik tarihini ertelemek için neler yapılabilir?

Önce ilişkinin keyfini çıkartın

Evlendiğinizde, büyük değişiklikler beklersiniz. Etrafta gezinen yeniyetme bir çift değilsiniz artık karı ve kocasınız. Bununla birlikte sorumluluk da gelir, bir aile kurmak ve yerleşmek. Bunlar kötü şeyler olduğundan değil ama bunlar büyük şeylerdir.

Kendinize vakit kazandırmak için, daha ciddi durumlara geçmeden önce ilişkinizin keyfini çıkartmayı önerin. Evlenmeden önce, seyahat etmek için vakit yaratın, şehirde dışarı çıkın ve ayırdığınız parayı ve zamanı eğlenmeye harcayın. Bunları evliliğe sağlam bir temel oluşturmak için eğlenceli birkaç yıl olarak düşünün. Tabii ki, evlendiğinizde, ertelediğiniz tüm değişiklikleri kabul etmek zorunda kalcaksınız. Fakat bunlar evlenmeye karar verme sebebinizin bir parçası olmalı. Bu şekilde sevgiliniz, bir kere içine daldınız mı yetişkin bir aile hayatının gerçeklerine hazır olduğunuzu anlayacaktır.

Daha iyi şartları bekleyin

Evliliğin, sevdiğiniz kadınla yeni bir hayatın başlangıcı olduğu düşünülürse, ona verebileceğiniz en iyi olasılık bu olmalıdır. Bir çok çift kendilerine ait beş paraları olmadan evliliğin içine dalarlar ve gerçek dünyada, gerçek bir ilişkiniz olduğunuda sevginin yetmediğini anlarlar. Minicik bir evin ve çocukların masraflarını karşılamak için sürekli çalışmak karınızın hakettiği gerçekten bu mu?

Şartlarınız daha elverişli olana kadar evlilikten uzak duracağınızı söyleyin. Eğer üniversitedeyseniz, mezun olana kadar veya eğer ikiniz de terfi aldıysanız, buna devam edin çünkü evlilik hayatı uzun vadede daha kolaydır. Eğer yaşam şartlarınız idealden düşükse, daha iyi bir daireniz veya eviniz olana kadar da bekleyebilirsiniz.

Hiçbirşey gerçekten değişmeyecekse ona evlenmek istemediğinizi açıklayın. Ona bu maddesel önerileri yaparak, evliliğin eskisi gibi bir günlük eğlence ve yeni bir yüzüklü bir ilişkiniz gibi değil, daha iyi bir hayata yol açacağı sözünü  vermiş olursunuz.

Birleşmenizi ertelemenin bir kaç sebebi daha…

Daha iyi bir düğün için bekleyin

Yukarıdaki stratejinin işe yaramayacağı zamanlar vardır. Kariyeriniz, eviniz ve şartlar sıralanmış olabilir veya bunlardan hiçbirinin kendisi için önemli olmadığı konusunda ısrar edebilir ve şuanda sadece evlenmek isteyebilir. Bunu ertelemek için, önüne daha büyük ve daha iyi bir düğünü öne sürün.
Düğün günü hayatınızın en mutlu günü olmalı. Her ikiniz için de bu günü mükemmel kılmak için yeterli zaman, para ve organizasyona ihtiyaç vardır. Ona bütün gün keşke daha başka bir şekilde yapsaydık diye düşünmektense düğün konusunda acele etmeye gerek olmadığını söyleyin. Mükemmel yer, onu harika yapacak bir elbise ve tüm arkadaşlarınız ile ailenizin katılacağı fantastik bir resepsiyon tabii ki hızlı ve ucuz bir törenden daha iyi değil midir bu? Düğünlerin katlanan maliyetleri ile bu size oldukça fazla zaman kazandırır.

Önemli bir tarihi bekleyin

Her ikiniz için de önemli bir tarih için düğünü bekletmek çok romantik ve duygusal bir harekettir. Bu aynı zamanda töreni daha ileri atmanızı da sağlar. Kendi doğumgününüzde (veya onun), anne babanızın evlilik yıldönümünde veya ilişkiniz için önemli olan bir tarihte evlenmek istediğinizi söylemek size sadece birkaç ay kazandırabilir. Eğer daha fazla zamana ihtiyacınız varsa, yıldönümünün tarihi ni de önemli kılın. Bir sonraki sevgililier gününde evlenmek yerine birlikte kutlayacağınız beşinci veya onuncu sevgililer gününe kadar beklemeyi önerin. Bu fikri daha kabul edilebilir kılmak için onun için önemli olan bir tarih seçin– onun anne ve babasının evlilik yıldönümü sizin lise spor zaferlerinizi hatırlatan bir tarihten daha uygun olacaktır.

Ahlaki sakınca

Bazı insanlar için evlilik bir ilişkinin temel amacıdır; bazıları içinse bu tamamen anlamsızdır. Sevgilinize evlenmek istemediğinizi söylerseniz bir itirazla karşılaşırsınız. Evlilik fikrine tamamen karşı olduğunuzu söyleyerek veya inanmış olsaydınız bunu onunla yapacağınızı söyleyerek bu patlamayı yumuşatabilirsiniz.

“Seni sevdiğimi göstermek için bir kağıt parçasına ihtiyacım yok”, belki bir klişe fakat birçok insanın paylaştığı bir düşünce. Yine de, aynı ölçüde bir sürü insan evliliğin önemine inanır. Eğer bu yaklaşımı görürseniz ve onun için evliliğin taviz verilemeycek bir nokta olduğunu anlarsanız, ilişkinizde sorun yaşayabilirsiniz.

Dürüstlük

Eğer özellikle evlenmeye kararlıysa, yukarıdaki yaklaşımlar işe yaramayabilir. Bu durumda, açık ve net bir konuşmanın zamanı gelmiştir. Evliliğin çok büyük bir adım olduğunu ve %100 hazır olana kadar beklemek istediğinizi açıklayın. Evlenirken yaşadığınız stres sonsuza kadar devam eder şuanda istemeyediğiniz birşeyi birkaç yıl sonra da istemeyeceksiniz. Herşeyi yerli yerine koymak ve herhangi birinizin hazır olmadığı bir bağlılığa alel acele dalmamak çok önemlidir.

En başından, daha iyi birşey veya birinin arayışında olmadığınızı ona söyleyin. Sonsuza kadar evlilikten kaçacak değilsiniz, sadece şimdilik. Onu bu konuda iyi hissettirmek ve hazır olmadığınızdan dolayı “özür dilemek” için ilişkinizde daha fazla çaba göstermek zorunda kalcaksınız.

CEVAP VER