Erkeklerin Evlenme Yaşı

0
11
Erkeklerin evlenme yaşı?
Erkeklerin evlenme yaşı?
Erkekler ne zaman evliliğe hazır olurlar?

Erkekler de kadınlar gibi evliliğe hazır olduklarında çevrelerine bazı işaretler verirler. ABD`li yazar John Malloy 2500 erkek üzerinde yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre erkeklerin “evlilik saatleri”nin geldiğine dair ipuçları veriyor.
“Neden Erkekler Diğer kadınlarla Değil de sadece belirlenmiş özel Kadınlarla Evlenir?” adlı kitabın yazarı John Malloy “iVillage” sitesiyle yaptığı röportajında erkeklerin evliliğe hazır olduğunu gösteren işaretler üzerinde durdu. Malloy genellikle yaşları 17-70 arasında yaklaşık değişen 2500 erkeği incelediği araştırmasında öncelikle erkeklerin müdavimi olduğu barlardan, gece kulüplerinden sıkılmaya başladığında ve artık o mekanları daha genç ve deneyimsiz erkeklere bırakma eğilimi gösterdiğinde evliliğe sıcak baktıklarını belirtti.

Malloy`a röportajda yardımcı olan ABD`li psikolog Tina Tessina erkeklerin “evlilik zamanı”nın kadınlardan biraz farklı olduğuna belirtti. Tessina şöyle konuştu: “Bir çok erkek evlenmeden önce maddi durumunu düzeltmeye odaklanır. Eğer hala faturaları nasıl ödeyeceğini düşünüyorsa bir eş ve bir ev ona yük olacaktır.”

[related-posts]

Erkeklerin evliliğe ne zaman hazır olduğunu gösteren bir başka ipucunun olduğu ve hayatındaki kadınla gelecek planları yapmaya başlaması olduğunu söyleyen Tessina sözlerine aynen şu şekilde devam etti: “Hayatınızda olup biten her şeyi bilmek istiyorsa sizi ailesi ve arkadaşlarıyla tanıştırıyorsa evliliğe bir adım daha yaklaşmış demektir.”
Bu açıklamaya göre de ilişkide ciddileşen erkeğin ilk yaptığı iş ailesi ile tanıştırmak olduğu kesinlikle söyleniyor.

Kaynak: ntvmsnbc

CEVAP VER