Vazgeçilmez Ol

Erkeklerde ve Kadınlarda Aşk Nasıl Başlıyor

İngiltere’de yapılan bir araştırma yıllardır söylenen “önemli olan iç güzelliktir” sözünün erkekler açısından pek doğru olmadığını kanıtlar nitelikte. Biz erkekler tabii ki iç güzelliğe önem veriyoruz ancak güzel kadınların çekiciliği yadsınmaz bir gerçek. Bakımlı, giyimine özen gösteren  kadınlar erkeklerin dikkatini hep çeker. Kadınlarda ise durum biraz daha farklı. En azından bizim gibi tek görüşte “aradığım insanı buldum” demiyorlar. Onlar için bu cümleyi kurmak biraz zaman alıyor.

İngiltere’de, yazar Elizabeth Noble’ın “The Way We Were” adlı kitabı için 3 bin kadın ve erkek üzerinde yaptığı araştırmaya göre erkekler ilk bakışta “Aradığım kadını buldum” diyor. Kadınlar ise ancak 6’ncı buluşmadan sonra “Bay Doğru’yu buldum” diyebiliyor.

Psikolog Alexander Gordon kadınların neden daha geç âşık olduğunu şöyle açıklıyor: “Erkekler dış görünüm gibi daha yüzeysel özelliklere bakıp karar veriyor ve hissediyor ama kadınlar daha seçici oluyor, karşılarına çıkan kişinin artı ve eksilerini tartıp kararını veriyor.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı