Erkeklerde Lazer ile Estetik ve Epilasyon

0
10

 

Erkeklerde epilasyon uygulaması.

Erkeler için estetik uygulamaları nelerdir?

Lazer uygulaması ile saç ekimi operasyonu.

Yaşadığımız çağda genç, yakışıklı ve bakımlı olmanın her şeyin üzerinde görülmesi, buna uyum sağlama yarışında, kadınların ardından erkekleri de harekete geçirdi. Teknolojinin ilerlemesi ve estetikte yaşanan gelişmelerle istenen sonuçların çabuk alınabilmesi, erkeklerin estetiğe olan ilgisinin iyice artmasına neden oldu.

Lazer İle Estetik

Estetik uzmanları erkeklerin estetik operasyonlara çok düşkün olmadıklarını  hatta estetik yaptırmaya geldikleri o ilk ön görüşmede dahi çok çekingen olduklarını  belirtiyorlar. Öncelikle küçük estetik işlemlerini erkeklerin daha çok tercih ettiğini  belirten uzmanlar erkeklerin en çok lazer uygulamaları daha sonra burun estetiği,  botoks ve saç ekimi işlemlerini tercih ettiklerini belirtiyorlar.

Lazer epilasyon fazla olan tüylerden erkekleri kesin olarak kurtarabiliyor.

Bahar aylarının yaklaşması nedeniyle koltukaltı botox uygulaması terlemeyi önlemek  için uygulanacak işlemlerin başında yer alıyor.

Erkeklerde lazer epilasyon uygulamaları

Özellikle sakal üstü, kaş arası, ense, boyun, ellerdeki tüyler, omuz, sırt ve göğüs bölgelerindeki kıllardan şikayetçi olan erkekler, lazer epilasyon yöntemiyle istenmeyen tüyler ve batıkların tedavisine büyük ilgi gösteriyorlar. Ayrıca yoğun kıla sahip  oldukları bölgelere yaptıracakları sadece bir iki seans ile kıl yoğunluğunda seyrelme  sağlanmasının da lazer epilasyon ile mümkün olması erkeklere çok cazip geliyor.

Lazer epilasyon uygulanarak ortalama 4-6 seanslık bir sürede kıl kökleri tamamıyla tahrip
edilerek kılsız bir görünüm elde edilebileceği gibi, uygulama isteğe göre sadece2-3 seans
yapıldıktan sonra bırakılarak kılların seyreltilmesi ve daha zayıf hale getirilmesi mümkün.

Lazer epilasyona uygulanan teknik yönünden bakıldığında erkek ve bayan hastalar arasında  hiçbir farklılık yoktur. Hatta genellikle erkek hastaların, kıl köklerinin kadınlara oran  ile çok daha kalın olması sayesinde lazer epilasyon konusunda daha da avantajlı oldukları  söylenebilir. Kalın kıl kökleri, lazer ışınının enerjisinden çok daha fazla etkilendiğinden, işlem kıl kökünde daha fazla tahribat yapmaktadır. Buna nedenle erkek hastaların tedaviye  daha hızlı ve olumlu cevap verdiği görülmektedir.

Estetik bağımlısı erkekler

Sanatçıların içerisinde erkek olupta estetik operasyonlarına bağımlı olan kişilerinde  mevcut olduğunu belirten uzmanlar, Bazı durumlarda abartılan estetik ameliyatlar sonucunda  kötü yüzlerinde ortaya çıkabileceği belirtiliyor. Kötü örnekler arsında Mickey Rourke ve  Sylvester Stallone başı çekiyor” diyor. Erkeklerden gelen estetik taleplerinin yaşadıkları  bölgeye göre değiştiğini belirten estetik uzmanları, ekliyor. Kötü örnekler arsında Mickey Rourke ve Sylvester Stallone başı çekiyor” diyor. Erkeklerden gelen estetik taleplerinin  yaşadıkları bölgeye göre değiştiğini belirten estetik uzmanları, ekliyor.

Türkiye bölgesindeki erkeklerin estetik operasyonlara olan ilgisini incelediğimizde Karadeniz erkeklerinin en çok burun estetiği ameliyatı yaptırdıkları, doğu bölgesindeki erkeklerin vücut ve batı bölgesindeki erkeklerinde yüz gençleştirme operasyonlarını daha çok yaptırdıkları biliniyor.

 

 

CEVAP VER