Erkeklerde İdrar Yolu Enfeksiyonu Tedavisi ve Belirtileri

0
8

sağlıklı uyku

İdrar yolu enfeksiyonunun nedenleri nelerdir?

İdrar yolu enfeksiyonu tedavisi nasıl yapılır?

Erkeklerde idrar yolu iltihabı tedavisi

İdrar yolu enfeksiyonu her yaştan erkekte görülebilecek bir durumdur.Genellikle 50 yaşını geçmiş olan erkeklerde daha sık ortaya çıkar.

Erkeklerde idrar yolları enfeksiyonu nedenleri

Bu durumun nedeni prostat büyümesi ve 50 yaşından sonra erkeklerde sünnetin daha az gerçekleşmesidir. Birçok durumda sistit prostat veya böbreklerde başlayan bakteriyel enfeksiyonun sonucunda oluşur.

Erkeklerde gözlemlenen idrar yolu enfeksiyonunun belirtileri arasında pelvik bölgesinde baskı, idrara çıkma isteği ve idrarda kan bulunmaktadır. Bu belirtilerin yanı sıra idrarda koku, ilişki sırasında ağrı ve ateş de gözlemlenebilir. Eğer idrar esnasında yanma hissi ile karşı karşıya kalıyorsanız bu durum ciddi boyutlardaki bir idrar yolu enfeksiyonunun habercisi olabilir.

Tedavi edilmeyen idrar yolu enfeksiyonu erkek sağlığı için oldukça tehlikeli olabilir. Rahatsızlık genellikle basit antibiyotik tedavileri ile iyileştirilebilir. Ayrıca kişinin bu süreçte bol su tüketmesi idrar yolundaki bakterilerden kurtulmasında oldukça etkili olur. İdrar yolu enfeksiyonunu engellemenin en önemli yöntemi kişisel hijyene dikkat etmektir. Genital bölgenin düzenli olarak temizlenmesi enfeksiyonları önlemeye yardımcı olur.

CEVAP VER