Erkekler Nasıl Giyinmeli

0
8

Alışveriş konusunda erkeklerin iyi olduğunu söylemek pek mümkün değil. Daha önce kadınların erkeklerden daha iyi alışveriş yaptığını söylemiştik (Bakınız). Eğer sürekli aynı tarzda giysiler alıyorsanız artık buna bir dur deyin. Farklı giysileri, farklı renkleri ve farklı tarzları denemeniz gerekiyor.

Alışveriş yaparken düştüğümüz en büyük hata ne?

En sık tekrarlanan hata, sabit fikirli olmanız. Size yakıştığını düşündüğünüz kıyafetlerden, renklerden ve markalardan asla vazgeçmiyorsunuz. Bu da tekrarı getiriyor. İnanmıyor musunuz? O zaman gardırobunuzu açıp bir bakın. Gökkuşağının tüm renklerini beklemiyorum ama en azından biraz çeşitlilik olması gerekmiyor mu? Örneğin jean alışverişinde rahat ettiğiniz kesimin dışına kesinlikle çıkmıyorsunuz. Levi’s 501’in hâlâ erkekler arasında fenomen olması da bunun ispatı.

Gardırobumuzda çeşitliliği nasıl sağlarız?

Alışveriş yapmayı bir görev halinden çıkarmanız gerek. Böyle hissettiğiniz için tek bir mağazaya girip elinizde beş torba ile yazlık alışverişi tamamlamak istiyorsunuz. Hal böyle olunca gardırobunuz hep aynı tarz kıyafetlerle doluyor. Sadece bir şeye ihtiyacınız olduğunda alışverişe çıkmayın. Ara ara vitrinlere bakın, mağazaya girip yeni kıyafetleri deneyin.

Bu sezon vitrinlerde en çok ne göreceğiz?

Üst grupta kolsuz denim ceketler, beyzbol ceketleri, renkli ya da simetrik kesimli gömlekler, yanlış yıkama sonucu çekmiş gibi görünen trikolar ve elbette her sezonun vazgeçilmezi motorcu deri ceketleri öne çıkıyor. Alt gruptaysa cepli chino pantolonlar, diz üstü şortlar ve pilili kumaş pantolonlar revaçta olacak. Sever misiniz bilmem ama pantolonların kesimleri bollaşıyor, belleri de yükseliyor. Bu arada, pantolonların paçalarını kıvırmaya alışın. Zira bu sezon, bu tarz modellere çok rastlayacaksınız.

Taze tüyolar

Erkekler aksesuvar kullanmalı mı?

Erkeklerin aksesuvar kullanması bana çekici geliyor. Tabii kastettiğim kolye, yüzük ve bileklik değil. Klasik bakış açısıyla yaklaşacak olursam, erkeğin en kilit aksesuvarı saattir. Daha az tercih edilen, ancak en az saat kadar etkili olan bir başka aksesuvar da hem fonksiyonelliği hem de şıklığıyla stilinizi tamamlayacak olan büyük (oversized) deri çantalar.

CEVAP VER