Erkekler de tırnak bakımı nasıl yapılır?

0
12

Kadınların tırnak bakımına önem verdiği kadar erkeklerinde tırnak bakımına önem vermeleri gerekir. Tırnaklar her halükarda zarar görebilir. Bu yüzden artık erkeklerde tırnaklarına  önem vermeleri gerekir.

 

Erkeklerin tırnak bakımı yapmaları neden önemlidir?
“Tırnaklar kişisel temizlik açısından sizi ele verebilirler, bu yüzden günlük bakımını yapmak önemlidir. Sağlıklı, düzgün ve sağlam tırnaklara sahip olmak enfeksiyonları önlemek için gereklidir, bu yüzden tırnakların doğru bir şekilde bakımını yapmak ve iyi bir el ve tırnak kremiyle nemlendirmek son derece önemlidir.”

Tırnak kesmenin en iyi yolu nedir? Tırnak makası mı, makas mı? Neden?
“Tırnak makasları daha iyi bir tercihtir çünkü daha kısa tırnaklar için tasarlanmıştır. Makaslarsa soyulma ve çatlamalara yol açarak tırnaklara zarar verebilirler.

Tırnakları kesmenin en iyi yolu nedir?
“Tırnak makası kullanarak kademeli olarak kesin. Bozuk paranın şeklini düşünün ve yumuşak açılarda tırnağı keserek o şekle benzetin. Bu tırnak kenarlarının yaralanmasını ve tırnakların kırılmasını önleyecek.”

Erkeklerin manikür yaptırmasının yararları nelerdir?
“Manikür yaptırmak tırnakların ve ellerin sağlıklı olmasını sağlamak için harika bir yoldur. Eğer manikür yaptırıyor, manikürün nasıl yapıldığına ve hangi aletlerin kullanıldığına dikkat ediyorsanız, evde de sağlıklı ve bakımlı el ve tırnaklara sahip olmak için aynı malzemeleri satın alabilirsiniz.”

Tırnaklarım hep çatlıyor ve kırılıyor. Bunu önlemek için ne yapabilirim?
“Kristal Tırnak Törpüsünü deneyin çünkü zaten tedavi içindir. Tırnakları törpülemek tırnak kenarlarını koruyup çatlamayı ve soyulmayı önleyecektir. Tırnakların zarar görmesinin temel sebebi olan su yetersizliğiyle savaşmak içinse içeriğinde su bulunan serumlardan kullanın; kaybettiği nemi tekrar kazandırmak ve güçlendirmek için yatmadan önce tırnaklara masaj yaparak uygulayın.”

“Tırnaklarımın kenarları çok acıyor. Sebebi ne olabilir?”
“Tırnaklarınızın çevresindeki ölü deri hasar görmüş ya da enfeksiyon kapmış olabilir ki bu acıya ve tahrişe sebep olur. Bu kısımların sağlıklı kalmasını sağlamak çok önemlidir çünkü adeta vücuda bakterilerin girmesini engelleyecek bir mühür gibidir. Bu ölü derilerden kurtulmanızı sağlayacak bir krem alın, kremi uygulayın, ölü deri parçalarından kurtulmak için küçük dairesel hareketlerle çatal tırnaklı manikür aletini kullanın.”

Tırnaklarımı yiyorum. Bu alışkanlıktan kurtulmak için ne tavsiye edersiniz?
“Tırnaklarınızı yemeniz çok ciddi bir sorun olabilir. Genellikle kaygı ve gerginliğin bir göstergesidir. Bu alışkanlıkla başa çıkabilmek için altında yatan sebebi bulmanız ve ardından da stresli ya da kaygılı olduğunuz anlarda yeme refleksinin önüne geçmeniz gerekmektedir. Tırnaklarınızı kısa tutmak, törpülemek ya da çıkıntıları kesmek yeme isteğinin önüne geçecektir.” Güzel tırnaklara sahip olmak isteyen erkekler için en iyi tüyo nedir?
“Parlatıcı yüzey törpüsü edinin; oldukça güzel bir alettir çünkü bunu her iki üç haftada bir kullanmak çok çaba harcamadan ya da ürün kullanmadan tırnaklarınızı güçlendirecek ve parlatacaktır.”

CEVAP VER