Erkek Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

0
8

Saç bakımı nasıl yapılır?

Saç dökülmesini önlemek için öneriler.

Sağlıklı saçlara nasıl sahip olunur?

Erkeklerin korkulu rüyasıdır saç dökülmesi. Her geçen gün bilim adamları bu sağlık sorununun tedavisi için çalışıyor. Saçlarınız ile vedalaşmak istemiyorsanız, hemen önemler almaya başlamalısınız. Erkek saç bakımı hakkında bilmeniz gereken en önemli 3 konuyu sizler için bir araya getirdik.

Saçlarınızı soğuktan koruyun

Saçların yıpranmasına neden olan bir diğer etken ise kimyasal işlemler.  Hemen hemen hepimizin bildiği bir gerçek; boya, perma ve gölge işlemlerinin  saça zarar verdiği. Biz size saçlarına butarz işlemler yapan bayanların mutlaka  ekstra bakım yapmalarını öneriyoruz.  Evde yapılan maskelerin faydadan çok zarar verebildiği ve yanlış seçilmiş bir şampuanın bile saçları çok yıpratacağını göz ardı etmemek gerek.

Saçınızı ciddiye alın

Saçların soğuktan korunması, bunun için de vitamin takviyesinin şart olduğuna  dikkat edilmesi önemli yıpranmış saçlar için mutlaka bir saç uzmanımıza başvurun.  Saçın canlı bir organizma olduğunu unutmayın. Yağlanmanın, kepeklenmenin ve kırıkların  nedenlerinin dışsal etkiler olduğunu ve mutlaka ciddiye alınması gerektiğini kabul edin

Saç Bakımı İçin Mutfağınızdan Faydalanın

Saçlarınızın pırıl pırıl olması için sirkeli su ile yıkayın Saçlarınızın beyazlamasını geciktirmek ve güçlendirmek için;  Bir avuç sarmaşık yapraklarını1 litre suda 10 dakika kaynatın.  Saçlarınızı, şampuanla yıkadıktan sonra bol su ile durulayın.

CEVAP VER