Moda

Erkek Plaj Modası – Plajda Ne Giyilir?

Kumsalda rahat giysiler tercih edilir. Bu konuya bayanlar erkeklerden daha çok önem verirler. Tüm kadınlar plajda güzel görünmek ister. Erkeklerse kaslı vücutlarını ortaya çıkarmayı amaçlar. Tabii her erkek değil, iyi bir fiziğe sahip olmayanlar bol kıyafetleri tercih ederek dikkat çekmemeye çalışır. Bir plajda erkek nasıl giyinmelidir? Bu soruya farklı erkek tiplerini ele alarak cevap verdik. Şimdi nelere dikkat etmek gerektiğine geçelim.

Plajda neler giyilir?

Rahat Kıyafetler Giydiğinizden Emin Olun.

Plaja dinlenmek için gidilir; bu sizin için sakin ve keyifli bir deneyim olmalıdır. Sizin dinlenmek modunda olduğunuzu da kıyafetleriniz yansıtmalıdır. Plaja giderken günlük kıyafetler giymek bir zorunluluktur. En doğrusu diz altına gelen bir şort giymektir. Kot da gündelik giyim olarak kabul edilse de, onları ıslakken giymek pek de rahat değil. Bej renkli, pamuktan yapılmış bir şort iyi bir seçim olabilir. Eğer vücudunuz yaz için mükemmel bir durumda değilse, ince kumaşlı kolsuz gömlekler sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Yüzmenize engel olacak şortlardan veya ısıyı emen siyah renkli kıyafetlerden kaçının. Üstünüze bir şey giymeden rahat edemiyorsanız; ya kolsuz bir gömlek ya da sadece basit bir beyaz tişört giyin.

Parmak Arası Terliklerinizi Unutmayın.

Ayaklarınızı bakterilerden uzak tutmak veya kızgın kumların yakıcılığından korumak için terlik giymek gereklidir. Bazı plajlarda asfalt olan otoparklar falan vardır, ki sıcakta asfaltlar çok sıcak olabilir. Parmak arası terlikle rahat edemiyorum derseniz tercih edebileceğiniz pek çok sandalet türü var. Burada önemli olan sıcak kumsalda ayaklarınızın nefes almasını sağlamak. Ayrıca kalabalığın geri kalanı ile de uyumlu olmuş olursunuz.

Doğru Şortu Seçin?

  • Uzun boylu ve atletik vücutluysanız mayo seçiminde özgür olabilirsiniz. Sadece ten renginize uygun, kalabalıkta göze çapmanızı sağlayacak renkleri tercih etmeye çalışın.
  • Kısa boylu ve atletik vücutlutsanız, kısa bir şort tercih ederek atletik bacaklarınızın daha uzun görünmesinisağlayabilirsiniz. Düşük bel giymek de
  • sizi ince ve haliyle uzun gösterecektir. Uzun şortları mı beğeniyorsunuz? Onlar kesinlikle sizin için üretilmemiştir. Sadece boyunuzu daha kısa göstermeye yararlar.
  • Bol şortlar da ince ve uzun boylu bir erkek için idealdir. Ama onlarında aşırı bol olmadığından emin olun.
  • Uzun ve iri erkekler, tek renkli uzun şort sizde harika görünecektir; ama desenli şortları seviyorum diyorsanız, çok ışıl ışıl renkli olmayan küçük desenli tasarımlar seçin.

Bunlara da göz atın

Bir Yorum

  1. Bence erkekler plajda ne giyer sorusunun en basit cevabı parmak arası terlik hariçtir. Güzel bi deniz şortu ve markalı bi plaj terliği giyseniz kafi.. Atletle dolaşmayın sakın kırolar :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu