Elektronik Sigara Kullanarak Sigarayı Bırakın

0
10

Sigara bıraktırma hattı: Alo 171

Elektronik sigara nedir?

Elektronik sigara nasıl kullanılır?

Sigara bırakma yolları nelerdir?

Buharlı sigara nedir?

Sigara çoğu insanların ve özellikle erkeklerin baş belası diyebiliriz. Sigarayı bırakmak isteyen insanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Ancak bırakmak isteyenler nasıl bırakacaklarını bilmiyorlar. Onlara yardımcı olmak için elektronik sigara ürettiler.

Elektronik sigara, e-sigara ya da buharlı sigara nikotin yerine buhar üfleyerek aynı sigara içiyormuş hissi verir fakat sizi zehirlemez. Sigarayı taklit ederek yoksunluğunuzu giderir ve sigaradan kurtulmanızı sağlar. Pilli bir cihazdır. Tütün ve nikotin taklidi dumanı yani buharı sayesinde bedensel doyumu verir. Puro, sigara, pip gibi tütünlü ürünlerin dış görünüşü ile aynı tasarlanmıştır. Atomizasyon odacığını barındıran beş farklı renkteki ağızlık, mikroçip kontrollü lityum iyon pil, mikro elektronik devre ve yüksek duyarliktaki bir reseptörden oluşur.

Cihazın ucunda, çalışırken yanan bir gösterge ışığı vardır. E-sigara kullanıcı ve çevre dostu bir cihaz olup çok gerçekçi simulasyonu sayesinde sigarayi birakma sürecinin sıkıntısız geçmesini sağlar. Diğer birşekli ise tükenmez kalem tarzındadır pilli ya da tek kullanımlık şekilde satılır. Elektronik sigara, 2003 yılında Çinli bir eczacı Hon Lik tarafından icat edildi ve ertesi yıl piyasaya tanıtıldı. Terapi ve yardım merkezlerine gitmekten çok daha etkili ve kolay bir çözüm yoludur.

Rehabilitasyon merkezlerinin de tavsiye ettiği teknolojide son nokta olan e sigaralar sigarayı bırakmada kalıcı sonuçlar verir. Nikotin bandı ve sakız alternatifleri de etkilidir fakat etkileri çok azdır. E sigara sağlığa zararsız yüzde yüz gerçek bir sigara simülatörüdür. Katran, tar ve karbonmonoksit içermez.

CEVAP VER