+ Editörün Seçtikleri+ Öne ÇıkanlarGenelGündemSağlıklı Yaşa

e-Devlet Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?

Devlet tarafından verilen ücretsiz maske almak için ne yapılmalı?

Koronavirüs (Covid-19) salgını kapsamında alınan önlemler gün geçtikçe artıyor. Büyük şehirler ve bazı geçiş noktaları giriş çıkışlara kapatılmış durumda. İnsanların evden çıkmaması isteniyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan uyarılarda özellikle mecbur olmadıkça dışarıya çıkılmaması, çıkılması gerekiyorsa mutlaka maske kullanılması noktası özellikle vurgulanıyor. Bununla birlikte pazar alanları, marketler ve buna benzer yerlerde maske kullanılması zorunlu hale getirildi.

Eczane ve tıbbi malzeme satan yerlerde maske bulunamaz durumda. Vatandaş panik halinde maske satan yerleri ararken yetkililerden yeni açıklama geldi: Ücretsiz maske dağıtılacak.

Peki ücretsiz maske alabilmek için ne yapmak gerekiyor? Ücretsiz maske için başvuru şartları neler? Nasıl başvuru yapılır?

Öncelikle ücretsiz maske alabilmek için 20 yaşın üstüne ve 65 yaşın altında olmanız gerekiyor. 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarımız için sokağa çıkma yasağı ilan edildiğinden dolayı bu kişilere maske dağıtılmayacak.

Ücretsiz maske talebinde bulunmak için öncelikle https://basvuru.turkiye.gov.tr adresine girmeniz gerekiyor. Bu ekranda yapılacak işlemler çok kolay. Girilecek bilgiler:

  1. T.C. Kimlik Numarası
  2. Adınız
  3. Soyadınız
  4. Kendinizden başka aile bireyi ekleyecekseniz o kişi ya da kişilerin yukarıdaki bilgileri
  5. Cep telefonu numaranız
  6. Yaşadığınız İl
  7. Yaşadığınız İlçe
  8. Mahalle/Köy
  9. Cadde/Sokak
  10. Adres Bilgileriniz

Bu alanları doldurduktan sonra güvenlik sorusunu yanıtlamanız ve alttaki kutucuğu işaretlemeniz gerekiyor. Bu işlemleri yaptıktan sonra MASKE SİPARİŞİ VER butonuna tıklamanız yeterli.

3 katlı 5 adet cerrahi maske için sizinle irtibata geçilecektir. Sağlıklı günler dileriz.

#EvdeKalTürkiye

Bunlara da göz atın

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu