Sağlık SorunlarıSağlıklı Yaşa

Doğal Yoldan Diş Nasıl Beyazlatılır

Herkes bembeyaz dişlere sahip olmak ister. Ama bunun için çoğu zaman porselen dişler yada kimyasal yöntemler tavsiye edilir ve uygulanır. Peki ama dişlerimizi doğal yoldan beyazlatmamızın bir yolu yok mu ? Biz erkekgozuyle.com sağlık editörleri olarak sizler için doğal yoldan diş nasıl beyazlatılır sorusunu araştırdık. İşte doğal yoldan diş beyazlatmanın yolu;

Paranızı pahalı diş beyazlatma kitlerine harcamayın. Aynı sonucu tamamen doğal yollardan da elde edebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan her şey evinizde mevcut. İlk olarak mutfağınıza gidin. İki tatlı kaşığı karbonatı ufak bir kaba koyun. Ardından banyonuzdan oksijenli su alın. Büyük ihtimalle bu iki malzeme evinizde bulunuyordur.

Karbonatın içerisine bir iki tatlı kaşığı oksijenli su ekleyin ve karışımı hazırlayın. Diş macunu ile aynı kıvamı yakalamaya çalışın. Bu karışım ile dişlerinizi iki dakika boyunca fırçalayın. Bu karışımı kesinlikle yutmayın. Dişinizi karışım ile fırçaladıktan sonra tekrar diş macunu ile de ağızınızdaki kötü tadı almak için fırçalayın.

• Bu tedaviyi haftada, ayda bir uygulayabilirsiniz.

• Bu karışımı haftada bir kereden daha sık kullanmayın.

Macun için gerekli olan malzemeler


• Üç tatlı kaşığı oksijenli su

• İki tatlı kaşığı karbonat

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı