Diş Ağrısı Nasıl Geçer

0
8

Herkes diş ağrısından nefret eder. Ufacık bir dişin o kadar büyük ağrılara sebebiyet vermesi inanılır gibi değil. Diş ağrılarının genelde tek çözümü doktora gitmektir. Ama doktora gidene kadar o ağrıları çekmek zorundasınızdır. Biz erkekgozuyle.com editörleri olarak sizler için diş ağrısının kısa sürede geçmesini sağlayan yöntemleri araştırdık. İşte diş ağrısını geçiren bitkisel yöntemler.

Dişe enjekte edilen karanfil yağı bu basit yollardan bir tanesidir. Kulak temizleme çubuğuna birkaç damla karanfil yağı damlatın ve ağrıyan dişinizin üstüne koyun. Bu sadece dişinizi uyuşturmaz ayrıca enfeksiyonu da azaltır. Eğer karanfil yağı bulamazsanız o zaman karanfili çiğneyebilirsiniz. Siz çiğnedikçe, karanfildeki öz dişin içine sızar ve ağrıdan kurtulmanızı sağlar. Karanfil yağına ayrıca karabiber tozu da katabilirsiniz.

Diş tedavisinde soğan suyu ve buğday çimeni de önerilen yöntemler arasındadır. Ağrıyan dişinizin üstüne bir parça soğan yerleştirin ve özünün akmasını bekleyin. Soğan suyu diş çukuruna neden olan bakterileri öldürür ve ağrıdan kurtulmanızı sağlar.

Sarımsak mükemmel bir antiseptik ve antibakteriyel ilaçtır. Sarımsak dişini parçalayın ve iltihaplı dişin üzerine koyun. Daha ciddi ağrılarda taze sarımsak dişleri yerine sarımsak kapsüllerini de deneyebilirsiniz.

Ağrıdan hızlıca kurtulmak için, buz kompresi yapın. Ağrıyı azaltmak ve ağzınızdaki bakteri yayılımını durdurmak için buzu ağzınızın dış yüzeyine tutun. Dişiniz ağrıyorken, sıcak yemeklerden uzak durmanız gerektiğini unutmayın, çünkü sıcaklık ağzınızdaki bakteri yayılımını artırır.

Evde yapılabilen bu tedavi şekilleri, geçici ağrı kesici görevinde kullanılsa da hiçbir şekilde özellikle de dişte oyuk, irin ve kanama varsa tıbbi tedavinin yerini tutamaz. Ayrıca düzenli fırçalama ve hidrojen peroksit ağız suyu ile gargara yaparak diş ağrılarını azaltmak mümkündür.

CEVAP VER