Daha Yakışıklı Olmak İçin Öneriler

0
9
Daha yakışıklı olmayı hangi erkek istemez ki? Her erkek yakışıklı olmak ister ve bunu için belkide tüm hayatı boyunca çabalar durur. Erkekgozuyle.com olarak tüm erkekleri ilgilendiren bir yazı hazırladık. Size 10 önerimiz var tabii ki yakışıklı olmanız için. Yapmanız ve yapmamanız gerekenleri anlattık. Şimdi önerilerimize geçelim.
Daha yakışıklı olmanız için öneriler;
1. Cilt bakımınıza önem verin:Erkekler genellikle bunu pek umursamaz.Cildinizin kurumasını önlemek için nemlendirici kullanın; daha da önemlisi, erken yaşlanmanın önüne geçmek ve ultraviyole ışınlarının zararlarından korunmak için güneş kremini ihmal etmeyin. Yoksa vücudunuzdan güneş lekeleri ya da başka tatsız problemler eksik olmaz. ıraş olmak veya dişlerimizi fırçalamak gibi cilt bakımını da bir alışkanlık haline getirmemizi salık veriyor.2. Sigara kullanmayın: Sigarayı bırakın.Sigara kırışıklığa güneşten daha fazla neden olur.Sigara içmek, cilde dokusunu, dayanıklılığını ve esnekliğini veren kollajen ve elastini çalar. Bu da yaşlanmayı hızlandırır, cildinizin soluklaşmasına yol açar.

3. Düzgün Beslenin:Sağlıklı bir diyet; daha parlak bir cilt ve saçlar, daha fit bir vücut demektir.Genel olarak Akdeniz tipi diyeti tercih edin. Yağlı etlerden az yiyin, daha çok tahıl, balık ve zeytinyağı tüketin.

4. Uyuyun: En az sekiz saat uyuyun. Uyumak, vücudun en büyük organı olan cilt dahil tüm organları yeniler. Aynı zamanda tansiyonu ve stresi azaltır. Bu sayede, alnınızdaki ve göz kenarınızdaki kırışıklıklar da azalır.Uykusuzluk, gözlerinizin altının torba torba olmasına da neden olur.

5. Su İçin:Cildin, özellikle de güneşin neden olduğu zararlara karşı düzgün çalışabilmesi için suya ihtiyacı vardır. Günde sekiz bardak su içmek, toksinlerin vücuttan atılmasına da yardımcı olur ve besinleri, cildin daha derin katmanlarına taşır.

6. Kilo verin:Kilo vermek, görünümünüzü güzelleştirmekle kalmaz, kalp krizi, kanser ve diğer hastalıklara yakalanma riskinizi de azaltır.Ani diyetler yapmayın. Onun yerine porsiyonlarınızın büyüklüğünü kontrol edin. Kızarmış gıdalar gibi bazı “zararlıları” azaltın.

7. Antioksidan Alın:Meyve ve sebzelerdeki A, C ve E vitamini gibi antioksidanlar, vücut için mutlaka gereklidir. Bunlar cildi onarır ve esnekliğini artırır, kalp krizi ve kanser riskini azaltır.

8. Kalp egzersizleri yapın: Kalp egzersizleri stresi azaltır, mutluluk verir ve cildinize renk katar.Kalp atış hızınızı her gün yarım saat normalin üstüne çıkartacak herhangi bir aerobik egzersizi yapabilirsiniz.İster yürüyüşe çıkın, ister bisiklet sürün.Sizi biraz terletecek bir şey yapsanız yeter. Kendinizi fazla zorlamayın, sakatlanırsanız bırakırsınız. Egzersiz eğlenceli olmalı.

10. Dik Durun:İyi bir beden duruşu çok yararlıdır. Biraz güç artırıcı antrenman yaparsanız kamburluktan kurtulursunuz. Ayrıca kızlar baklava dilimi karın kaslarına bayılırlar. Dr. Peterson, temel kasları kuvvetlendirmek için haftada iki üç kere hafif direnç antrenmanı öneriyor. Evde de sürdürebileceğiniz bir güçlenme programı için uzman bir spor eğitmeninden yardım alabilirsiniz.

CEVAP VER