Çikolata Kokulu Ayakkabılar

0
8

Kim istemez ki deri kokan ayakkabılar yerine çikolata kokan ayakkabıları ? Ayakkabı tamircisi olan Oğuzhan Genç, dükkanına gelen müşterilerin ayakkabı kokusundan rahatsız olmasından yola çıkarak deri kokan ayakkabıların daha güzel kokması için kolları sıvamış ve çikolata kokan ayakkabıları yapmaya karar vermiş.

Timberland benzeri bir ayakkabı düşünün. Siyahlı, kahveli renklerde ve buram buram çikolata kokuyor. Evet, doğru… Çünkü tabanı çikolata kokulu. Bu orjinal ayakkabıların mucidi, Oğuzhan Genç, baba mesleği ayakkabıcılığı sürdürüyor. El yapımı ayakkabının kıymetini bilenlere çikolata kokulu özel tasarımlar yapıyor. Amacı tasarımlarında el emeğini göz önünde bulundurmak, genç kuşağa farkı göstermek ve talebin yönünü değiştirmek.

Kötü kokan, deri ve kauçuk kokularından negatif etkilenen müşterilerinin mağazada tatlarının kaçtığını ve canlılıklarının negatife dönüştüğünü görünce, çikolata kokusu kullanmaya karar vermiş.

Çünkü kokusu ve görünümü ile insanın iştahını kabartan yiyeceklerin başında geliyor. Çikolata, sadece kokusuyla mutluluk hormonu endorfîni harekete geçiren tek gıdadır.

Baştan çıkaran kokusu, iştah açıcı kahverengi görüntüsü ile çikolatayı kim sevmez ki ?

Harvard Tıp Akademisi uzmanları incelemiş. Çikolata kokusu kadınlar üzerinde psikolojik olarak olumlu etkilere sahipmiş. İşte bu noktadan yola çıkarak çikolata kokulu Djeep İbiza serisini hazırlamış. Alanların çikolata kokulu ayakkabılarla dolaştığını hayal ederek, bu düşünceyle tasarıma başlamış.

Yürüdükçe, ayakkabıların çikolata kokusunu çevreye yayması, kaliteli, sağlıklı, rahat, sağlam, güvenilir, genç ve ruhu genç olanlara hitap etmesi, kadın ve erkeklerin tercihi haline getirmiş.

Bu yaz, terden ayakkabınızın kendiliğinden oluşturduğü, kötü kokuların yerine çekici ve cezbeden çikolata kokulu ayaklarınız olsun istermisiniz?

Tecihinizi yine çikolatanın büyüsünden yana kullanmanızı tavsiye ederiz. Mutlu ayakkalara ve etrafa yaydığı mis gibi çikolata kokusuyla, etkileyici bakışlara sahip olmak güç değil!…

CEVAP VER