Motorlu Araçlar

Bir Döneme Damgasını Vuran Volkswagen Bulli

2011 Cenevre Fuarı‘nda sessizliğini koruyan Volkwagen, fuar boyunca sadece Bulli modelini tanıttı. Volkswagen Bulli, klasik bir volkswagen kalitesine sahip. Ancak onu diğer kardeşlerinden ayıran bir özelliği var, bu araç tam 6 kişilik! Ayrıca 18” lik jantlarıyla da dikkat çekici bir sportifliğe sahip!

 

Köşeli bir tasarıma sahip olan aracın çift renkli gövdesi eski Samba Bus modellerini andıran bir yapıya sahip. 3.99 metre uzunluğundaki aracın genişliği 1.75, yüksekliğiyse 1.70 metre. Aks mesafesi 2.62 metre olan Bulli’nin iki sıra koltuğu, 3+3 yerleşimiyle 6 kişilik kapasite sunuyor. 370 litre hacimli bir bagaj bölümü bulunan aracın bu hacmi, koltuklar yatırılarak 1.600 litreye kadar yükseltilebiliyor.

18 inç çaplı jantlarıyla oldukça sportif bir görünüm sunan aracın orta konsolunda sadelik hakim. Orta konsolu bulunmayan Bulli’nin bu kısmında bir iPad, aracın kontrollerini ve internetle bağlantısını sağlıyor.

Toplam ağırlığı 1.450 kg olarak açıklanan otomobilin elektrik motoru 115 beygir güç, 260 Nm tork üretebiliyor. Maksimum menzili 300 km olan motor aracı 0’dan 100 km/s sürate 11.5 saniyede ulaştırırken Volkswagen’in maksimum sürat olarak verdiği değer elektronik olarak sınırlandırılmış 140 km/s.

 

Bunlara da göz atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu