Bi’ sakin ol. Gel yanıma

0
13

images

 

Bu ne gürültü ve senin telaşın ne kadar kalabalık. Nefes almayı mı atladın arkadaşım. Panik ataklarını koy bir kenara, bak orada bir bardak da sana kahve hazırladım. Sıcak sıcak yudumla. Çıkar üzerindekileri. İçerisi yeterince sıcak. Yeni bir soba aldım bir de havalandırdım iyice odayı. Temiz sıcaklık yani 😉 nefes alışların odada yankılanıyor. Acıtma kendini de dediklerimi yap.
Gördün mü bak sakinlik her daim sakinleştirir. Derdini de anlatırsın o kolay da sen nasıl becerdin bu kadar yorulmayı. Gel otur şu sandalyeye..
Benim bildiğim, insan yaşadıkça yorulur ama sen yaşadıkça artıyorsun. Nereden topluyorsun bu kadar ağırlığı. Galiba aynı anda çok şey istemenden. Zamanında çok kaybedenler gördüm sırf bu yüzden. Babam buna ”merdivenleri teker teker çıkmak gerekir” der. Sağ olsun hala diyor. Seninki de böyle bir şey mi? Hayırdır zamanın mı azaldı yoksa bekleyenin mi var? Kısa kes der gibisin. Ben senin için buradayım. Yoksa ne işim olur bu boş odanın masasıyla, sobasıyla. Üzerindeki kağıtları seviyorum sadece. Sevdikçe çoğalan şeyler hiç azalmaz bilirsin. Yanlış şeyi seviyoruz o ayrı. Keşke herkes sevgimizi kağıtlar kadar hak etse. Gücenmiyorum ama kırgınlıklarımı da azaltmıyor. Kime güvenmiyorum artık desem bana büyüyorsun diyor. Ne büyük saçmalık. Her şeye bir nedenimiz var ama kırgınlıklarımıza olmasın lütfen. Büyümedik, kırılmamız gerekiyordu kırıldık. Bu kadar.
Başını şişirdim ama susmak da bana göre olmadı hiçbir zaman. Susmam ama iyi de dinlerim. Sıra sana da gelecek hele bir sakinleş. Kahveni bitir, arkana yaslan..
Şimdi anlat bakalım nedir bu telaşın?

CEVAP VER