Beyninize Doping Yapın

0
8

Beyninize doping yapmak iste misiniz? Daha dikkatli olmak, daha doğru kararlar vermek ve her an dinç olabilmek için beyninize bu desteği sağlamalısınız. Bunlardan en bilineni şüphesiz balık yağı. Balık yağı sayesinde beyninizin daha iyi çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Beyni güçlendiren besinler;

Daha sağlıklı beyin hücreleri:Balık Yağı

Omega-3 beyin kıvrımlarını besler. The American Journal Of Clinical Nutrition’da yayınlanan araştırmaya göre her gün 400 miligramlık balık yağı kapsülü almak gerekiyor.

Daha iyi hesap yeteneği: Kreatin

Avustralya’daki Macquarie Ünversitesi’nden Dr. Caroline Rae “Kreatin genel bilinç düzeyini geliştirerek beynin sayısal kabiliyetlerini artırıyor ve hesaplama yeteneğini geliştiriyor” diyor.

Daha iyi odaklanma: Nikotin Sakızı

Araştırmalar 2 miligramlık nikotin sakızının sinir hücreleri arasındaki bağlantılara hız kazandırdığını gösteriyor. Bu da işinize odaklanmanızı sağlıyor. Sigaranın içindeki nikotin ise size faydalı değil zira sigaradaki karbon monoksit ve katran gibi kansere yol açan maddeler faydadan çok zarar getiriyor.

Daha iyi hafıza: Kafein

Ortalama bir fincan filtre kahve beyninizin ön lobunu harekete geçirir. Böylece patronunuzun dakikalar süren ve bitmek bilmeyen her kahve molasında arkanızdan size edeceği küfürleri uzun yıllar aklınızda tutabilirsiniz.

Daha keskin zekâ: Viposetin

Aktarlarda bulunabilen Cezayir menekşesinden elde edilen viposetin, beyne giden kan akışını hızlandırıyor. Japonya’da yapılan araştırmalara göre, her gün 40 miligram viposetin alımı zihni uyanık tutuyor.

CEVAP VER