Beni Seviyor Mu?

0
10

İlişkinin ilerleyen zamanlarında çiftler birbirlerine daha az zaman ayırıyorlar. Bazen taraflar bu durumun, aşkı öldüreceğini ve ilişkinin son bulmasına neden olacağına inanıyor. Erkek/kadın her iki taraf için de uygulanabilecek bir test paylaşmak istiyoruz. Bu test sayesinde ilişkinizin canlılığını koruyup korumadığı, aşkın devam edip etmediğini anlayabilirsiniz. Aşağıdaki sorular “Mehmet Coşkundeniz” tarafından hazırlanmıştır. (Orjinal yazıya ulaşmak için tıklayın)

İlişkinizin süresi bir yılı aştı. Başta seni çok sevdiğinden emindin. Ama son zamanlarda bir şey oldu ve artık o kadar da emin değilsin. Yaptığı her hareketi anlamlandırmaya, değerlendirmeye çalışıyorsun. İçin içini yiyor, bu ilişkinin daha ne kadar süreceğini merak ediyorsun. Hatta bu ara ona sürekli “Beni seviyor musun?” diye soruyor, eğer istemediğin bir şeyi yapmışsa hemen “Sen beni eskisi kadar sevmiyorsun!” yargısını yapıştırıyorsun.

Peki bunu anlamak mümkün mü? Yani onun seni hâlâ sevip sevmediğini anlayabilir misin? Aşağıdaki soruları dikkatle oku ve yanıtla. Eğer yanıtlarından çoğu ‘Evet’ ise merak etme, o seni -ilk günkü kadar olmasa da- hâlâ çok seviyor.

***

1-İş hayatında ya da okul hayatında olan biteni merak edip soruyor mu? Bunlarla ilgili anlattıklarını ilgiyle dinliyor mu?

2-Kendi ilgi alanı içinde olmasa bile senin sevdiğin aktivitelere seninle katılıyor mu? Örneğin hoşuna gitmese bile seninle romantik komedi (erkekse) ya da aksiyon (kadınsa) filmine geliyor mu?

3-Arkadaşlarla toplandığınızda onların yanındayken sana iltifat ediyor mu? Hayranlığını çekinmeden dile getiriyor mu?

4-Aramalar eskisine göre azalmış olabilir. Ama yine de günde en az 3 kez arayıp ne yaptığını soruyor mu? Bu aramalardan birinde bile olsa ‘Seni özledim’ diyor mu?

5-Senden ayrı kalmamak için önemli bir iş teklifini reddetti mi? Ya da sana gelen bir iş teklifini sadece ayrı kalma süreniz artacağı için reddetmenizi istedi mi?

6-Sürprizler yapmaya, doğum gününü, yıl dönümünüzü, Sevgililer Günü’nü hatırlamaya devam ediyor mu?

7-Hangi yemeği sevdiğini, hangi parfümü sürdüğünü, ne tarz giyinmekten hoşlandığını ezbere biliyor mu?

8-Moralin bozuk olduğu zaman, arkadaşlarıyla ya da ailesiyle plan yapmış olmasına rağmen hepsini bir kenara itip koşa koşa sana geliyor mu?

9-Sadece seninle değil, ailenle ya da yakın arkadaşlarınla da yakından ilgileniyor mu? Hatırlarını soruyor mu?

10-Başarılarını bir kutlama partisine dönüştürüyor mu? Örneğin zorlu bir sınavdan çıktığında ya da iş yerinde terfi aldığında “Haydi bunu kutlayalım” diyor mu?

11-Telefonunu, Facebook ya da twitter hesabını saklamıyor mu? Gittiği her yere çekinmeden seni de götürüyor mu? Birlikte gittiğiniz yerlerde elini tutuyor, sarılıyor mu? Bir başka deyişle herkese “İşte benim sevgilim” diye seni gösteriyor mu?

12-Özel bir gün olmamasına karşın hediye alıyor, çiçek yolluyor mu? Bazen sırf seni özlediği için 5 dakikalığına bile olsa görmeye geliyor mu?

13-Televizyonda fanatiği olduğu takımın maçı ya da en sevdiği dizinin finali olduğu halde sırf sen istiyorsun diye el ele yürüyüşe çıkıyor mu?

14-Verdiğin hediyeleri, mektupları, küçük hatıraları saklıyor mu?

15-İlişkiniz hakkında rahatlıkla konuşabiliyor mu? Geleceğe dair ortak planlar yapıyor mu?
16-Eski sevgililerinin ya da potansiyel sevgili adaylarının telefonlarını rehberinden ya da Facebook listesinden sildi mi?

17-Birkaç gün görüşmediğinizde morali bozuluyor mu? Bu zorunlu ayrılığın ne zaman biteceğini sürekli soruyor mu?

18-Küçük tartışmalarda, kimin haklı kimin haksız olduğuna bakmaksızın birkaç gün ayrılıktan sonra sizi arıyor mu?

CEVAP VER