Bench Press Nasıl Kullanılır

0
8
Bench Press Hareketi

Bench Press göğüs kası yapmak isteyenlerin tercihlerinden biri olarak duruyor. Sabır isteyen, zor bir çalışmadır. Mükemmel bir göğüse sahip olmak istiyorsanız, Bench Press’te yapılan 3 hataya düşmemeniz gerekiyor.

Bu hatalar şöyle;

Bench Press Hareketi

1- Sürekli göğüs çalışmak

Haftada üç defa göğüs çalışmak sizi daha iyi hale getirmez, çalıştığınız kadar dinlenmelisiniz de. Unutmayın, en iyi büyüme ve güç artışı uykuda olur. Ayrıca sadece bench çalışmak da iyi değildir; diğer kaslarınızı da iyi çalışmalısınız. Aksi takdirde bu, bench’de ağırlık düşüşü yaratır.

2- Arkadaşlarla bench yarışına girmek

Spor salonlarında sık görülen bir durumdur. Biri diğerlerinden daha fazla bastığını söyler ve yarış başlar. Şanslı olan hayatta kalır, biraz bahtsız olan, antrenörden canhıraş bir şekilde yardım ister. Bu da başka olmaması gereken bir durum. Bunu yapmak ve egonuza zarar vermek zorunda değilsiniz. Dikkatli olun!

3- Yanlış ısınmak

Bu hatayı en iyi olanımız bile yapar. Mesela, ısınmak için hafif kiloyla gereğinden fazla tekrar yapanlar var ki, erkenden bitkin düşer ve tam potansiyellerini ortaya koyamazlar. Bu bir çeşit engellenmeye neden olur ve vücutçunun moralini bozar. Bu da bench’de ağırlık düşüşünün bir başka nedenidir.

CEVAP VER