İş Dünyası

Bazen İşten Kaytarmak Gerekir

Bazen günün yorgunluğu bazense sizin küçük özel işleriniz şirketten kaytarmanıza sebep olabilir. Dert etmeyin bazen bu tür kaçamakları yapmanız gerekiyor. Üstelik bu, haftanın stresini üzerinizden atmanıza yardımcı olacak. Ertesi gün sizim için daha verimli bir iş günü olacak. Peki işten kaytarmak için hangi bahaneleri öne sürmelisiniz? Size bir kaç ipucu veriyoruz.

Patronunuzun tatilden döndüğü gün

İzin dönüşü ilk gün patronunuzu birçok angarya iş hazır bekliyor olacak. Bilin bakalım bunlar kime kalacak? İşlerden kurtulmanın tek yolu o gün ofiste olmamak. Bırakın kirli işleri başkası yapsın.

Evlilik ya da ilişkinizin yıldönümü

Kısacık öğle aranızın çiçek almak ya da mücevher mağazalarında dolaşmaya yeteceğini mi sanıyorsunuz? Tüm gün izin alın ve detayların hepsini rahatça halledin: Pahalı bir hediye, akşam yemeği rezervasyonu, gerekiyorsa çocuk bakıcısı ve çok özel bir şişe şampanya…

Uyuyakaldıysanız 

Alarmı kurmayı mı unuttunuz, yoksa kapatıp uyumaya devam mı ettiniz? Her ne olursa olsun büyük ihtimalle yorgun ve aşırı streslisiniz. O halde hasta olduğunuzu söyleyin ve tüm gün ev keyfi yapın. Gününüzü kendinizi hiç yormadan, en hafif şeylerle geçirin: Yürüyüş ya da bisiklet ve gün sonunda rahatlatıcı bir masaj gibi…

Kontrol vakti

İş yerinde verim için vücudunuzda da her şeyin yolunda gitmesi gerekiyor. O zaman rutin sağlık kontrolleri de şart. Biliyorsunuz, bir check-up programı tüm gününüzü almaya yeter. Böylece hem sağlığınızdan emin olur, hem de bir gün boyunca ofisten uzak kalarak enerji toplarsınız.

Çocuğun doğum günü

6 ya da 8 yaşına girmenin bir çocuk için ne kadar büyük bir dönüm noktası olduğuna önce siz inanın, sonra da patronunuza bunu anlatın. Böylece bütün günü çocuğunuzla geçirmek zorunda olduğunuza ikna olmasını sağlayın. Büyükçe bir parti hazırlayıp duyulmasını sağlayın.

UEFA Kupası final maçı 

Hangi takımı tutuyor olursa olsun emin olun patronunuzun gönlü bu maçı kaçırmanıza el vermeyecektir. Ne de olsa Türkiye temsil ediliyor. Tek yapmanız gereken, maça gitmek için gerekli bütçeyi hazırlamak.

Arabayı servise götürmek gerektiğinde

Servis olmadığından işe mecburen arabayla geliyorsunuz. Ama hafta sonlarında, yapılacak onca şey arasında arabayı servise göstermek neredeyse imkânsız. Üstelik o gün tatil olduğundan servis kalabalık ve sıra bulmanız da mümkün olmuyor. O halde işe zamanında gelip gitmeniz için sadece 1 mesai gününü feda etseniz sorun olmaz değil mi?

Her şey şirketinizin geleceği için

Özellikle bahar dönemlerindeki üniversite kariyer günleri tam aradığınız fırsat. Patronunuza şirketinizi tanıtmak için üniversitelerin ne kadar uygun bir platform olduğunu anlatın. Okulda gereken sunumu yaptıktan ve öğrencilerin sorularını yanıtladıktan sonra, günün geri kalanı olduğu gibi sizin. Üstelik bu kadar aktif olmanız patronunuzun da hoşuna gidecektir ve sizi takdir etmesi kaçınılmazdır.

Bunlara da göz atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu