Bir Kadınla Tanışırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

0
9
bayanlarla tanışmak için neler yapmalıyım

bayanlarla tanışmak için neler yapmalıyımYalnız olduğunu biliyorum. Kendine göre birisini aradın yıllarca ya da daha en iyisini bulmayı bekliyorsun değil mi? İşte burada yanlışa düşüyorsun zaten. Buna bir dur deme vakti çoktan geldi de geçiyor. Çevrende o kadar çok kadın var sen fark edemiyorsun. Üstelik aralarında tam sana uygun olanlar da var.

Yeni bir kadınla tanışırken dikkat etmeniz gerekenler.

Bahaneler

Öncelikle bahaneleri bir kenara bırakmalısınız. “Çevremde hiç güzel kız yok”, “Buradakilerin hepsinin bir sevgilisi var” vs. gibi yanlış yerde olduğunuza dair bir kanı geliştirmek herşeyi baştan kilitlemenize yol açacaktır. Bu tip bahaneler kendinizle oynadığınız basit bir oyundur. Biraz daha gerçekçi olup çevrenize bir daha bakın. Anlaşabileceğiniz, sizi etkileyecek kadınların varolduğunu göreceksiniz.

Özgüven

Bahanelerin ardındaki gizli kaynak işte budur. Özgüven eksikliği. kadının sizi reddetme korkusu ya da karşısına çıkmaya cesaret edememeniz tek bir şeye bağlı, o da özgüven. Bu size yenilecekmişsiniz hissi uyandırıyor. Aslında beyninizin bunun o kadar da büyük bir olay olmadığını, sadece tanışıp, sohbet edip güzel vakit geçireceğinizi kabul etmesi gerekiyor. Yani bir bakıma düşünce sisteminiz acaba benden etkilenir mi yerine benim gibi harika biriyle tanışacak şeklinde veya doğrultusunda değişmeli.

Düşünce Sistemi

Şöyle bir örnekle açıklayalım; “Dünyada sevdiğim hiç bir iş yok” şeklinde bir tavır takınmanız, ömür boyu kendinizi kötü hissedeceğiniz bir yerde çalışmanızla sonuçlanır. Oysa kötü bir işte çalışan kişi kendini oradan kurtarmak için elinden gelen her şeyi yapabilir, yeni iş görüşmeleri, yeni nitelikler.. Çabalar ve daha iyi bir işe gelebilir.

Hemen her gün dışarı çıkın. Sizi etkileyen bir çok kadın göreceksiniz. Tanışmayı deneyin. Başarısızlıkla sonuçlanabilir, nitekim etkilenmek de tahmini gerçekleşen bir olaydır. Denemeye devam edin. Daha fazla sosyalleşin. Kulüpler, organizasyonlar vs. Gittikçe kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. Sonunda bunun aslında çok kolay bir şey olduğunun farkına varacaksınız.

CEVAP VER