Sağlık SorunlarıSağlıklı Yaşa

Başparmak Mantarlarına Karşı Doğal Tedaviler

Başparmak mantarları oluşan insanlar doktorlara başvururlar ve doktorların verdiği ilaçları kullanırlar. Ancak o verilen ilaçların yan etkisi olabilir ve bunlar kişiye rahatsızlık verebilir.. Bu yüzden başparmak mantarlarına uygulanan doğal çareler oldukça etkilidir.

İngiliz tuzu, hidrojen peroksid ve beyazlatıcılar evimizde bulunan maddelerdir. Birçok kişi mantarlara karşı beyazlatıcı kullanmaktadır. Bununla birlikte ılık suya katılan İngiliz tuzunda ayaklarınızı belli bir süre dinlendirmek de başparmak mantarlarına karşı etkili sonuçlar verebilir. Listerin ve diğer antibakteriyel gargaralar da ayak mantarlarının tedavisinde kullanılabilir.

Elma sirkesini bir bardak suya ekleyerek ayaklarınızı bu su ile temizleyebilirsiniz. Bu karışım mantarlara karşı etkili sonuçlar verebilmektedir. Nınınla birlikte B vitaminleri ve antioksidanlar da bağışıklık sisteminizi geliştirerek enfeksiyonlara karşı etkili bir şekilde savaşmanıza yardımcı olur. Esans yağları da mantarların büyümesini engellemede kullanılabilir. Oregon, lavanta ve çay ağacı yağları mantarlı bölgelere uygulanabilir. Bu ve bunun gibi doğal mantar tedavilerini kitaplarda veya internette bulabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı