Vazgeçilmez Ol

Başarılı Bir Profil Sayfası ile Etkileyin

Profil sayfası oluştururken nelere dikkat etmek gerekiyor?
Profil sayfası oluştururken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Profil sayfanız sizin ilk izleniminiz niteliği taşıyor.

İyi bir profil, arkadaşlık sitelerinin olmazsa olmazı. İlişki Danışmanı Psikolog Ayşegül Denizci, başarılı bir profilin nasıl oluşturulacağının sırlarını paylaştı.

‘‘Profilinizdeki her detayı dikkatli, bir taraftan da sizi en iyi anlatacak şekilde doldurmanız, aradığınız aşkı bulma yolunda işinize çok yarayacaktır. Profiller hep ‘kendinizi anlatın’ diye başlar; oysa kendimizi ne kadar tanıdığımız ve anlatabileceğimiz tartışmalı bir konu. Ama kendimizi mümkün olduğunca doğru yansıtmak için dikkat edilmesi gerekenleri şöyle sıralayabiliriz:’’

Rumuzunuz sizi yansıtır

İnternette kendi isminiz değil, seçeceğiniz rumuz sizi temsil eder. Bu nedenle profilinizi oluştururken dikkat etmeniz gereken ilk ve en önemli noktalardan biri rumuz seçmektir. Hatta küçük bir hikayesi olan bir rumuz seçerseniz bu, sohbete başlangıç için güzel bir vesile olabilir. Profilinizi oluştururken kendinizi iyi anlatın, eğlenceli olun, merak uyandırın ve özgün olun. İşte o zaman gerçek aşkı bulmaya bir adım daha yaklaşmış olursunuz.

Dürüst olun!

Her şeyden önce kendinize karşı dürüst olun ve yazdıklarınızın doğruyu yansıttığına emin olun. Yazdıklarınızı okuyan kişi, sizin nasıl birisi olduğunuz konusunda doğru yargılara varmalıdır. Aksi halde ilk buluşmada yaşanan hayal kırıklığı ve bunu düzeltme çabası yıpratıcı bir süreç olacaktır.

Olumlu olmak önemli

Profilinizi doldururken kendinize ihanet etmeyin. ‘Ben çok kıskanç biriyim’ ya da ‘ben çok sıkılgan biriyim’ diye kendiniz hakkında olumsuz konuşmak, açıklık ve samimiyet değildir. Elbette her birimizin olumsuz ve geliştirilmesi gereken yönleri vardır ama hiç tanımadığınız kişilere bunları yansıtmak kendinize haksızlık olur. Kimse negatif, suratsız bir profile yazmak istemez. Olumsuz cümleler, profilinizi okuyana sizin hakkınızda olumsuz bir izlenim verir. Örneğin kendinizi ifade ederken, ‘Enginardan nefret ederim’ demek yerine, ‘kerevize bayılırım’ yazabilirsiniz.

Başarılı bir profil fotoğrafı hayat kurtarır

Bir fotoğraf, yüzlerce kelimeye bedeldir. Herkes konuşacağı, merhaba diyeceği kişinin yüzünü görmek ister. Ayrıca fotoğraflarımız sadece yüzümüzü, mimiklerimizi yansıtmakla kalmaz, duruşumuz ile ruh halimizden, karakterimizden de ipuçları verir. Fotoğraflı profiller, fotoğrafsız profillere göre 7 kat daha fazla görüntüleniyor. Fotoğraflı profil sahiplerinin attığı mesajların cevaplanma olasılığı ise 40 kat daha fazla.

[related-posts]
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı