Spor ve Fitness

Bacak Kası Nasıl Yapılır ? Bacak Kası Geliştirme

Bacak kasları tüm insanlar için önemli bir kasdır. Çünkü vücudumuzu bacaklarımızın üzerinde taşırız. Bacaklarımız ne kadar kuvvetli olursa kendimizi o kadar sağlam hissederiz. Bunun için bacak kaslarının nasıl geliştirileceğini aşağıda siz okurlarımıza sunuyoruz.

 

İngiliz Kuvvetleri baş Fitness Eğitmeni Matthew Moine, “Çömelirken özellikle kalça ve popoya dikkat edilmeli,” diyor ve şöyle devam ediyor, “Ancak diz kirişleri, baldır ve bele de dikkat etmek gerekiyor. Bu hareketle yalnızca ritim ve dengenizi sağlamakla kalmıyor, daha geniş bir çömelme hareketiyle kalçanızın iç kısımlarını da (addüktörler) çalıştırmış oluyorsunuz.”

Nasıl yapıldığına gelince: Ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak dik durun. Moine diyor ki, “Sırtınız dik bir şekilde, kalçanızı arkaya verip gövdenizi alçaltarak dizlerinizi yavaşça bükün.”
Dizleriniz 90 derece açıyı yakaladığında tekrar dikilmek için yönünüzü değiştirin.

“Dikilmeye başlarken sol bacağınızı yan tarafa doğru açın ve çömelmeyi tekrar edin. Bacaklarınızı değiştirerek, her geniş çömelme hareketi arasında bir dar çömelme hareketini yaptığınızdan emin olun.”
Gövdeniz, hareket boyunca dik durmalı.

Moine, “Çömelirken nefesinizi içinize çekin, ayağa kalkarken nefesinizi verin diye ekliyor. Egzersiz düzeyiniz ve amaçlarınız doğrultusunda, bu egzersizi 20–30 tekrarla yapın; yapamadığınızda 2 set şeklinde başlayıp 3–4 sete çıkarın.”

Bunlara da göz atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu