Ayrılık Sonrası Neler Yaşanır?

3
12
ayrılık sonrası yaşananlar
Eski sevgiliye dönmek. Eski sevgili ile nasıl barışılır?
ayrılık sonrası yaşananlar
Eski sevgiliye dönmek. Eski sevgili ile nasıl barışılır?

Güzel bir aşk yaşadınız. Ancak bitti. Belki kabullenemiyorsunuz ama o artık sizi istemiyor. Sizse onu tekrar kazanmak istiyorsunuz. Ümitsizliğe kapılmayın küçük de olsa birlikte olabilmesin için bir ihtimal var. Tabii doğru adımları atmanız gerekiyor. Yanlış bir hamle ile onu tamamen kaybedebilirsiniz. Bunu istemezsiniz değil mi? Bu yazıda ayrılık sonrasında asla yapmamanız gereken bir takım davranışlardan bahsedeceğiz. Mehmet Coşkundeniz tarafından hazırlana bir yazıdan alıntılar yaparak yanlış hareketlerin neler olduğuna bakalım..

Tekrar birlikte olmak için neler yapmak gerekiyor?

Ayrılık sonrası pişmanlık

Ayrılık sonrası yapılan yanlışlar

Ayrılık sonrası bunları yapma

1- Kıskandırmak için sevgili bulmak

İşte yapacağın en büyük hata. Sen sanıyorsun ki, sevgili bulduğunda eski sevgilin senin değerini anlayacak “Vay be, hemen kaptılar” diyecek ve tıpış tıpış geri dönecek… Hayır aksine, bu onu senden daha da uzaklaştıracaktır. Belki ilk an bu nedenle seni arayıp geri dönmek isteyecek, sen de kabul edeceksin ama sonra bunu hep başına kakacaktır.
Hele hele eski sevgilisinin yakın arkadaşlarını sevgili olarak seçenler var ki bunların hiç şansı yoktur. Hem zaten bu yeni sevgili sende mutlaka pişmanlık yaratacaktır. Çünkü kalbin başkasındayken onunla göstermelik birlikte olmak bile seni derinden yaralayacaktır. Tabii bir insanı ‘kullanma’ duygusu da cabası…

2- Sürekli arayıp kendini hatırlatmak

Muhtemelen giderken sana “Arkadaşlığımız devam etsin” demiştir. Sen de buna ‘mal bulmuş mağribi’ gibi atlamışsındır. ‘Arkadaşça arama’ bahanesiyle sürekli arayıp “Nasılsın?”, “Bugün işin var mı?” diye sormaktasındır. Yapma. Bırak düşünsün, kendi başına kalsın. Çünkü buna ihtiyacı var. Sen aradıkça senden kaçmaya devam edecektir. Ve inan bana çevresine de “Ayrıldım ama kurtulamadım” diye dert yanacaktır.

3- ‘Sensiz olamıyorum’ diye yalvarmak

İşte yapabileceğin en büyük hata budur. Şu gerçeği öğren, bir ilişkinin içindeyken sevgiliye “Sensiz olamam” demek çok romantik bir cümledir. Bu, herkesin hoşuna gider. Ama ayrılık sırasında tam tersi, sevgiliye onsuz da olabileceğini göstermen gerekir. Çünkü aslında herkes güçlü karakterlere hayran olur. Kişiliğin önemlidir ve bunu göstermen gerekir. Onsuz da yaşayabileceğini, acı çeksen de ayakta durabileceğini görmelidir. Bunu rol olarak yap da demiyorum, gerçekten böyle hissetmelisin. Ona bağımlı olmadığını göstermelisin. Bu tür yalvarmalar çok iticidir ve onu senden uzaklaştırır.

4- Araya ‘çaktırmadan’ birilerini sokmak

Ortak arkadaşların kendiliğinden devreye girmesine bir sözüm yok. Onlar zaten “Geri dön” demez, sadece sana teselli vermeye çalışır. Asıl problem senin ayarladığın arkadaşlardır. Yani sanki seninle sözleşmemiş gibi ona gidecek, “Hali çok harap” diyecek, seni acındıracak ve bu duygu sömürüsüyle geri dönmesini sağlayacak… Bu çok itici bir durum inan bana. Bunun danışıklı dövüş olduğunu o da anlayacaktır ve kılı bile kıpırdamayacaktır. Bunu denemek onun gözünde seni daha da küçültecektir.

5- Tamamen ortadan kaybolmak

Evet üstüne gitmek, araya birilerini sokmak, aramak falan hatalı ama tamamen irtibatı koparıp kendini bulunmaza sokmak da hatalı. Yani bu aşamada henüz ortadan kaybolmana gerek yok. Her aradığında aç, onunla konuş demiyorum fakat seni hiç bulamayacak hale de gelmemelisin. Sonuçta ayrılıkla ilgili aklında soru işaretleri varsa bunu da seninle çözecektir. Bu nedenle erişebileceği yerlerde olun.

Mehmet Coşkundeniz – Biaile.com 

3 YORUMLAR

CEVAP VER