Ayrılık Sonrası Önerileri

2
9

Ayrılık Sonrası Neler Yapmak Gerekiyorİstenmeyen bir ayrılık sonrası erkeklerin neler yaşadığına dair bir yazı ile karşınızdayız. Biten bir ilişkinin ardından neler yapılması gerektiğini açıklıyoruz. Terk edilen taraf siz iseniz durumun ne kadar içinden çıkılmaz olduğunu biliyoruz. Ne kadar güçlü olduğunuzu göstermek için bu tavsiyeleri yerine getirin.

Ayrılık sonrası neler yapmalı?

ASLA ARAMAYIN
Ne olursa olsun, her zaman başınız dik olmalı. Ayrılıktan sonra bir anlık özlemle sesini duymak için aramak yada özlediğinizi belirtmek için asla aramayın. Bir süre zarfında sessiz kalmayı tercih edin. Siz ne kadar kendinize güvenirseniz o kadar çekici olursunuz. Çaresiz bir erkek hiçbir zaman çekici değildir.

SERT ARKADAŞLARINIZLA GÖRÜŞÜN

Eski sevgilinizi çok özlediğiniz bir anda sizin üzüldüğünüzü gören bir arkadaşınızın bir anlık, sizi onu aramanıza yönelik telkinlerine karşı dikkatli olun. Sizin o an üzüldüğünüzü gören arkadaşınızın size bir an iyilik yapmak için verdiği tavsiye, sizi daha çok üzebilir. Ayrılık döneminde daha sert arkadaşlarınızla görüşmeniz, sizin yararınıza olacaktır.

ESKİNİN ESKİSİNİ DE ARAMAYIN

Yenisinden ayrıldıktan sonra eskisine dönmek zaten saçmadır. Unutmayın onlardan da ayrılırken aynı üzüntüyü yaşadınız. Bir anlık boşluğunuzu sizi daha da üzebilir.

DİNLEDİĞİNİZ ŞARKILARA DİKKAT

Duygusal şarkı dinlemek için asla bu dönemi seçmeyin. Daha haraketli müziklerle eğlenmeye çalışın. Unutmayın romantik şarkılar her zaman, eskileri hatırlatır ve sizi bunalıma iter.

TAKİP ETMEYİ BIRAKIN

Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde, eski sevgilinizin her paylaşımından pay çıkarmayın. Unutmayın; onu her zaman ne yaptı diye kontrol etmek; acınızı daha da artırır. Eğer ben kendime hakim olamıyorum diyenlerden iseniz, yapabileceğiniz en iyi şey hesabınızı kapatmak ya da onu arkadaş listesinden silmek olacaktır.

AŞK ACISI SONSUZA KADAR SÜRMEZ

Unutmayın her acı birgün diner. Çoğu zaman insanlar bu acının sonsuza dek kalacağına inanır ama hiç bir aşk acısı sonsuza kadar sürmez. Bunu yapmakla, belki gerçek aşkı elinizden kaçıracaksınız.

KARŞINIZA İLK ÇIKANLA UNUTMAYA ÇALIŞMAYIN

Elbette birgün başkasıyla tanışacaksınız ama hemen değil. Tanıştığınız insan belki size uygun olabilir. Ama ayrılık evresinde yeni bir ilişkiye doğru atılan her adım, ayrılık acısını unutmak adına atılmış ise size zarar verecektir. Hiç acelesi yok; kusursuz bir zamanda daha iyi ilişkiler kurabilirsiniz.

Anahtar Kelimler:ayrılık sonrası yapılması gerekenler,ayrılık sonrası içine düşülen boşluk nedir,ayrılık sonrası erkekler,ayrılık sonrası barışma,ayrılık psikolojisi,ayrılık sonrası ne yapmalı,ayrılık sonrası depresyon,ayrılık sonrası sözler.

2 YORUMLAR

CEVAP VER