Sağlık SorunlarıSağlıklı Yaşa

Ayak Ve Kasık Mantarı Tedavisi

Mantar hastalığı erkeklerin korkulu rüyasıdır.Erkekler mantardan korunma için çeşitli yollara başvurabilirler ama en kesin çözüm temizliktir. Mantar oluşan bölgelerin temiz ve kuru olması çok önemlidir.

Ayak ve Kasık Mantarı Tedavisi İçin ;

“Burada en büyük düşmanınız, nem; o yüzden bu bölgeleri kuru tutmak çok önemli. Parmaklarınızın arasını ve kasıklarınızdaki tüm kuytu noktaları havluyla kurulayın. Eğer buraları iyice kurulamanıza rağmen mantar kaparsanızLamisil gibi reçetesiz satılan bir ilaç kullanın. Bu ilacın sorununuzu iki hafta içinde çözmesi gerekir; eğer çözmezse bir dermatologa danışın.”

Kasık Mantarı Bitkisel Tedavisi Nasıl Olur? 

Sherr, üç yönlü bir yaklaşım öneriyor. “Mantar, glikozdan beslenerek yaşar; o yüzden karbonhidrat yemeyi azaltın, zira vücuttaki maya da mutasyon geçirerek vücudun dış kısmında mantara dönüşebiliyor.” İkinci olarak uzmanımız sarımsak, kaprilik asit ve karaceviz gibi mantar önleyici gıdalar ve gıda takviyeleri kullanmamızı öneriyor. Sherr’in son önerisi de, iyi bakteriler bu mücadelede vücudunuza yardımcı olacağından, bol bol probiyotik içeren bir beslenme diyeti. (Kefir ve yoğurt sağlıklı ve iyi birer probiyotik kaynağıdır. Süt ve yoğurtla ilgili şu meşhur yazıyı mutlaka okumanızı öneririz)

Ayak ve Kasık Mantarını Önlemek İçin;

Bu yaz Londra’da dördüncü defa Olimpiyat oyunlarına katılmaya hak kazanmayı uman Kemper şu yorumu yapıyor: “Bisiklete binerken ayaklarım çok terliyor. Ayaklarımın mantar cenneti olmaması için ayakkabılarımın astarını düzenli olarak değiştiriyorum ve asla astarı ıslak bir spor ayakkabı giymiyorum.” Kemper’in mantardan korunma yöntemi; akıllıca davranmak –örneğin, bulaşıcı mantarlardan korunmak için soyunma odasına ve duşlara giderken terlik giyiyor.

Bunlara da göz atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu