Audi Q3 Geliyor

0
9

Audi Q5 ve Q7 modelleri ile oluşturduğu SUV ailesine yeni bir üye kattı. Yeni SUV modeli Q5 ve Q7 den daha ulaşılabilir. 6 ileri vitesli manuel ve 7 ileri vitesli, çift debriyajlı yarı otomatik üniteden oluşan aracın Almanya pazarında başlangıç fiyatı 29.900 Euro olarak açıklandı.

Audi’nin küçük SUV modeli Q3, 2011 Şangay otomobil fuarında sergilenmesinden önce resmi olarak tanıtıldı. Tipik Audi çizgilerini taşıyan bir tasarıma sahip olan araç yeni nesil Audi modellerinde göreceğimiz ön panjur ve gündüz farları için daha uzun yapılı LED modüllerine sahip.

Sportif olarak nitelendirilebilecek bir tasarıma sahip olan aracın görünümü A1 ile Q5 modelleri arasında kalmış gibi duruyor. Özellikle arka kısmı büyük bir A1’e benzeyen otomobilin boyu 4.39, eni 1.83 ve yüksekliği 1.60 metre. Hava sürtünme katsayısı 0.32 cX olarak açıklanan aracın bagaj hacmi 460 ile 1.365 litre arasında değişiyor.

İç mekan tasarımında da diğer Audi modellerinden izler taşıyan Q3’ün sade görünümlü kokpiti heyecandan uzak bir görünüm sunsa da genel kalite düzeyi daha büyük kardeşlerini aratmayacak gibi görünüyor.

Donanımında 16 ile 19 inç arasında değişen çaplarda jantlar, gizlenebilen ekrana sahip navigasyon sistemi, deri döşeme, ısıtmalı koltuklar, ambiyans ışıklandırması, panoramik cam tavan ve 14 hoparlörlü, Bose marka müzik sistemi bulunan aracın baz modelinde ağırlık 1.500 kg’ın altında tutulmuş.

İlk etapta 2 litre hacimli ve turbo beslemeye sahip motorlarla satışa sunulacak olan Q3’ün benzinli motorları 170 ve 211 beygir güç üretebilirken Diesel ünite 177 beygir gücünde. İlerleyen aylarda ürün gamına katılacak olan 140 beygir gücündeki turbo Diesel motor, önden çekiş sistemi ile birleştirilince ortalama 5.2 litre/100 km gibi bir tüketim ortalamasına ulaşabiliyor.

Şanzıman seçenekleri 6 ileri vitesli manuel ve 7 ileri vitesli, çift debriyajlı yarı otomatik üniteden oluşan aracın Almanya pazarında başlangıç fiyatı 29.900 Euro olarak açıklandı.

Audi Q3 İnceleme Videosu

Audi Q3 Resim Galerisi

CEVAP VER