Astımın Nedenleri Ve Astım Tedavisi

0
9

Astım çok zor bir hastalıktır. Ve kesin bir tedavisi yoktur. Ama doğru bir şekilde tedavi edilirse hastalık süresince kişi daha rahat bir dönem geçirir. Biz erkekgozuyle.com editörleri olarak astım hastaları için onları rahatlatabilecek ve daha az nefes darlığı çekmelerini sağlayabilecek yöntemleri araştırdık. İşte erkekgozuyle.com editörleri tarafından hazırlanan astım tedavi yöntemleri;

Astım rahatsızlığı bulaşıcı olmamakla birlikte kontrolsüz astım acil müdahale gerektir ve malesef ölüme kadar gidebilir. Hastaneye yatması gereklidir. Geçici çözümler arasında ortamın değiştirilmesi önerilebilir. Astım rahatsızlığı olanlar yüzme, egzersiz ve soğuk havalarda dışarı çıkmamaları önerilmektedir. Doktor kontrollü tıbbı ilaçlarla kısmen engellenebilir.

 

Kullanılan ilaçlar bağımlılık yapmazlar. Kroniktir ve alerjilerden etkilenerek zor nefes almaya yol açar. Özellikle sigara dumanı rahatsızlığı ilerletir. Her 15 çocuktan birini etkilemektedir. Akciğerlere dışarıdan hava alımını durdurur ve solumayı durdurur. Bronşiyal tüpler daralır, tahriş olur ve şişer. Kaslar sıkılaşır. Alerjiler ve enjeksiyonlar hastalığı tetikler.

 

Mevsimlik polenler, toz, küf, hayvan tüyleri, balık, yumurta, kuru yemişler, süt gibi ürünler tetikler. Kimyasal maddelerden parfüm gibi, sis, aspirin, soğuk algınlığı, duygusal faktörler, ve mide astımı tekiler.

CEVAP VER