Aşık Mıyım Değil Miyim?

0
10

Aşık mı oldum ne? Onu her gördüğünüzde kalbinizin atışının hızlandığını fark ediyor, kalbinizin atış sesini duymaya başlıyorsanız siz aşıksınız demektir. Hemde sırılsıklam aşık. Bu yoldan geri dönüşünüz yoktur artık. At gözlüklerini takar ve hurra diye gidersiniz. Her ne kadar bu durum pek sağlıklı görünmese de bu herkesin başına geliyor. Bu devirde ben hiç aşık olmadım diyen yalan söyler. Şöyle bir etrafınıza bakın ne kadar çok çift var değil mi? Onları her gördüğünüzde imreniyorsunuz öyle değil mi?

Ne diyorduk: aşık mıyım? Aslında bir kişinin bu soruyu kendisine sorması karşısındakinden etkilendiğinin göstergesidir. Aşk için öncelikle etkilenmek gerekiyor, yani siz zaten yoldasınız. Gelelim aşk belirtilerine. Genelde durum şu şekilde oluyor: Bir sabah uyandınız her şey yolunda gidiyor. Her zamanki sabahlarda birisi. Tabii aklınızda o var. İş yerine vardınız ve bir anda karşınıza çıktı. İşte tüm olay bundan ibaret. Eğer o anda dünyanın en suskun insanına dönüşüyorsanız, ne diyeceğinizi bilemiyor ve saçmalamaktan korktuğunuz için hiç bir şey söyleyemiyorsanız erosun oku sizi tam kalbinizden vurmuş diyebiliriz.

Aşık olan kişi sürekli sevdiğini düşünür. Her an birlikte olmak ister sevdiği ile. Onun ellerini tutmak, gözlerinde kaybolmak ister aşık.

Aşık olan insana geçmişte yaşadığı her şey boş gelmeye başlar. Aşk insanı öylesine değiştirir ki kişi bunu farkına varamaz. Varmasın da zaten. Çünkü onun eskiyi hatırlamasına lüzum yok. Yeni bir sayfa açar aşık olan kişi hayatında. Asla yapmam dediği şeyleri yapar. Yine de temkinli olmakta fayda var.

Gerçek aşk insanın karşısına bir kaç defa çıkar ve siz onu yakalayamazsanız ömrünüzü mutsuz bir şekilde geçirmeye mahkum kalırsınız. Dünya üzerinde sevilmek kadar güzel bir şey var mı? siz söyleyin.

Son olarak en kısa zamanda gerçek aşkı bulmanızı diliyoruz..

CEVAP VER