Anne Gibi Davranan Sevgili Sendromu

0
10
sevgiliniz size nasıl davranıyor
Sevgiliniz size nasıl davranıyor?

İlişkinizin ilk aşamalarında size karşı bağımsız kadın tripleri yapan sevgiliniz zaman içerisinde sizin elinizden tutmak için öne geyşa-sevgiliye hemen ardından da annenize dönüştü. Size sürekli çocuk gibi davranan sevgilinizi adabıyla hemen yola getirmeniz lazım. İlişkinizi sürdürmek istiyor ve sevgilinizin de sizin üzerinizde oluşturduğu baskıya bir son vermek istiyorsanız dediklerimizi hemen uygulamalısınız.

Annelik içgüdüsü
Feministler her ne kadar aksini iddia etseler de, kadın cinsinin nihai varlık nedeni kesinlikle çocuk doğurmak ve büyütmektir. Dolayısıyla henüz bir çocuk sahibi olmamış kadınlar genellikle içlerindeki annelik duygularını kedilerine veya çok yakın oldukları sevgililerini yöneltirler. Karşılarındaki kişiyi sarıp, sarmalamak ve her türlü ihtiyacına koşmak ilk etaplarda iyidir. Ancak sürekli aklı öğretmeleri ve konferans vermeleri kısa sürede işin tadını getirir. Bu noktada o annelik rolünü oynamaya kalkıştığında, siz de yetişkin bir erkek olduğunuzu kanıtlayın. İspat olarak bağırma, çağırma veya güç gösterilerine gerek yok. Yetişkin bir adam gibi davranın. Size terliyken soğuk su içmenin zararlarından dem vururken, annenizin aynı dersi size 20 küsur yıl önce verdiğini söyleyin. Evi dağıtmamanız konusunda size akıl öğretirken aslında evin gayet toplu olduğunu göstererek susmasını sağlayın. Muhakeme yeteneğine sahip, kendine yeten bir yetişkin olduğunuzu görünce anaçlık duygularını başka yöne kanalize etmek zorunda kalacaktır.

[related-posts]

Kendiniz yaptınız
İlişkinizdeki sevgili dinamiklerinin anne-oğul dinamiklerine dönüşmeye başlaması durumunda sizin de büyük bir payınız olabilir. Kadınlar yaşıtları erkeklere göre daha çabuk olgunlaşırlar. Sevgiliniz sizden beş yaş küçük bile olsa, sorumluluk almaya sizden çok daha fazla hazır olabilir. Siz de her çocuksu hareketinizde, aranızdaki olgunluk uçurumunu perçinlemiş olursunuz. Eğer ki çocuk gibi sürekli bütçenize veya konumunuza uymadığı halde elde etmek istediğiniz şey için sanki 6 yaşındaki bir çocuk gibi davranış sergilerseniz, onun da anneniz gibi davranmaktan başka çaresi kalmaz. Yaşınız gibi davranmaya başlarsanız, sevgilinizin anne tadındaki davranışları da sonra erer ve size daha olgun bir şekilde davranır. Davranışlarınızın veya arzularınızın nedenini yetişkin vakarıyla, rasyonel bir zemine oturtabiliyorsanız, hiçbir kadın size annelik taslamaz. Bu yüzdende elinizden geldiğince olaylara olgun bir şekilde yaklaşın ve çocukça hareketlerden kaçının.

CEVAP VER