Ani Enerji Düşüşlerinize Savaş Açın

0
9

Gün içerisinde aniden uykunuz geliyorsa, birdenbire kendinizi halsiz hissediyorsanız enerjinizi iyi ayarlayamıyorsunuz demektir.Enerji takvimleriyle biyolojik saatinizi dengeleyin…

 

07:30

Ani enerji düşüşü

8 saatlik “oruç” kan şekerinizi düşürür.

Enerjinizi geri kazanma

Kepekli ekmeğe sürülmüş fındık ezmesiyle ve sütle kahvaltınızı yapın. Cardiff Üniversitesi araştırmacıları, bu birleşimin, erkekleri, daha enerjik hissettirdiğini bulgulamışlardır.

10:30

Ani enerji düşüşü

Masanıza doğru eğilmek pilinizi bitirir.

Enerjinizi geri kazanma

Kiropraktik araştırma, kötü bir duruşun, yorgunluğa sebep olarak, kasların daha fazla çalışmasına neden olduğunu bulmuştur. Monitörünüzü göz seviyenize getirin ve gücünüzü toplamak için dik duruma gelin.

12:30

Ani enerji düşüşü

Biyolojik saatiniz öğle yemeği için alarm veriyor.

Enerjinizi geri kazanma

Beslenme uzmanı Dr Susan Kleiner, “Öğle yemeğinde kumpir yiyin. Kabuktaki pektin uzun süreli enerji için sindirimi yavaşlatıyor,” diyor. Böylece öğleden sonra saat dörtte yüzünüz klavyenin üzerinde uyanmayacaksınız.

14:00

Ani enerji düşüşü

Melatonin salgılandıkça enerji seviyeniz düşer.

Enerjinizi geri kazanma

Klinik psikolog Dr. Michael Breus, “Enerji düşüşünüz sizin doğal 24 saatlik ritminizdir,” diyor. Masanızın üstündeki kırk beş dakikalık mavi ışığın bunu engellediği klinik olarak kanıtlanmıştır.

15:30

Ani enerji düşüşü

Testosteron düşüşü zihninizin yavaşlamasına neden olacaktır.

Enerjinizi geri kazanmak

Yarış molası verin. Oregon Üniversitesi’nde davranış sinirbilimi profesörü olan Jeri Janowsky, “Testosteron salgılanması için rekabete dayanan oyunlar oynayın,” diyor.

16:30

Ani enerji düşüşü

Öğle ve akşam yemeği arasındasınız ve çalışmaktan yorgun düşmüşsünüzdür.

Enerjinizi geri kazanmak

Bir kafeye doğru koşun, ancak kahve içmek için değil. Rochester Üniversitesi dışarıda 20 dakika geçirmenin fiziksel ve zihinsel enerji seviyenizi arttırdığını bulgulamışlardır.

20:00

Ani Enerji düşüşü

Akşam yemeği sonrası rehavetin bastırması.

Enerjinizi geri kazanmak

Müzik çalarınızın vereceği enerjiden faydalanın. Spor Hekimliği Dergisi’nde yapılan bir araştırmaya ve Fiziksel Yeterliliğe göre fon müziği size canlılık sağlayacaktır.

CEVAP VER