Android Telefonlar İçin Göz Kamaştıran Temalar – Android Launcher

0
11

Android‘i öteki işletim sistemlerinden ayıran en önemli fark tabii ki özelleştirilebilir olması. Peki ama ne kadar özelleştirilebilir yapıda bu Android? Root işlemi yapılmış cihazlara özel ROM desteği ile inanılmaz özelleştirmeler yapılırken, telefonunun garanti kapsamından çıkmasını istemeyen kullanıcılar yada Root işlemini yapabilecek teknik bilgiye sahip olmayan kullanıcıların taleplerini ise Google Play Store‘da bulunan Launcherlar yani özel temalar karşılıyor. Peki en çok talep gören, beğenilen ve indirilen launcherlar hangileri?

1)NOVA LAUNCHER

Temel olarak Android’in stock launcher‘ını temel alan bu launcher, Google’ın Nexus cihazlarındaki sayfa yapısını ve arayüzünün deneyimlenmesini amaçlıyor. Stabil ve hız konusunda kullanıcılarından çokça övgü alan Nova Launcher‘ın Google Play Store‘da ücretsiz uygulaması yer alıyor. Ücretli uyguluması ise daha fazla özelleştirme imkanı sunarken, marketteki fiyatı ise 4.00 $.

nova launcher

 

[related-posts]

2) NEXT LAUNCHER

3D simge ve geçişlere sahip olan Next Launcher, o kadar fazla özelleştirme özelliğine sahip ki, kendine özel widget desteği, wallpapperları ve simge paketleriyle kullanıcılarına mükemmel bir deneyim sunuyor. Telefonunu kendi launcherı ile kullanmayı sevmeyen, istediği özelleştirmeyi uygulamak isteyen kullanıcılar için biçilmiş kaftan olan Next Launcher, hız konusunda da çok başarılı. Geçiş efektlerinde hiç bir frame düşüşlerine, takılmalara ve donmalara rastlamadığımız bu launcher’ı oldukça beğendik. Google Play Store‘da 15,99 $ gibi bir fiyat etiketine sahip uygulama, parasının hakkını gerek güncellemeleri ile gerek stabilitesi ile kesinlikle karşılıyor.

next-launcher

 

3) SMART LAUNCHER

İsminden de anlaşıldığı gibi kullanıcılarına zeki bir arayüz deneyimi sunan Smart Launcher karışık menüleri, karışık anasayfa düzenini sevmeyen kullanıcılar için çok kullanışlı bir launcher. Kendi menü düzenine ve dosyalama sistemine sahip olan Smart Launcher, düzen konusunda hassas kullanıcı kitlesini hedefliyor. Tablet desteğine de sahip olan launcherın Google Play Store fiyatı ise 4,05$.

smart launcher

 

4)HOLO LAUNCHER

Stabillik ve sadelik tutkunu olan kullanıcıları hedefleyen Holo Launcher, arayüz olarak Android’in saf sürüm halini kullanıyor. Özelleştirilebilirlik olarak Nova Launcher kadar özelliğe sahip olmasa da stabillik ve şarj konusunda diğer rakiplerinden daha iyi bir seviyede. Kendi telefon kilit uygulaması da olan Holo Launcher’ın, Android 4.2 öncesi sürümlerde kalan telefonlar için “kilit ekranında widget desteği” sunması da beğeni alan özelliklerinden. Google Play Store‘da hem ücretsiz hem ücretli uygulaması bulunan bu temanın ücretsiz sürümü de çoğu kullanıcıyı tatmin edecek seviyede. Ücretli sürümünün en büyük artılarından birisi ise bahsettiğimiz kilit ekranı widget desteğinin olması. Google Play Store‘da 3,20 $ gibi bir ücrete sahip olan uygulama beğenimizi kazandı.

htc holo launcher    holo launcher

 

 

 

 

 

 


5)YANDEX.SHELL 

Yandex‘in bir çok Android uygulamasına sahip olduğu bilinen bir durum. Bir çok kişi tarafından Google kadar başarılı bulunan Yandex’in launcher uygulaması olan Yandex.Shell, hem tamamen ücretsiz olması, hem kendi rehber uygulamasına sahip olması hemde kendi widget desteğine sahip olması en çok beğenilen özellikleri arasında. SPB Shell uygulamasının taklidi zannedilen uygulama aslında Yandex‘in Türkiye ve Rusya‘ya ücretsiz sunduğu bir uygulama. SPB Shell launcher uygulaması 14,95$ gibi bir fiyata sahipken Yandex’in Türkiye’ye ücretsiz sunması ise Türk kullanıcılar tarafındna hoş karşılanan bir durum. Düşük ram ve işlemci hızına sahip telefonlarda dahi gayet stabil çalışan uygulama, kesinlikle en çok beğenimizi kazanan launcherlardan biri olmayı hak etti.

yandex shell anasayfa    yandex shell 3d   yandex.shell rehber

 

 

CEVAP VER