Ağız Kokusuna Son Veren 5 Yiyecek

0
7

 Ağız kokusunu engelleyen besinler.

Ağız kokusu ile nasıl başa çıkılır?

Ağız kokusu nedenleri nelerdir?

Limon:Bir limonu ortadan ikiye ayırıp emebilirsiniz. Eğer bunu yapmak istemediğiniz bir ortamdaysanız, bir sodanın içine dilimlerini atabilirsiniz. Sodanız bitince limon dilimlerini yiyebilirsiniz. Yada limon aromalı şekerlerdenn tüketebilirsiniz.

 

Maydanoz:En sevdiğiniz makarna sosunda bulunan veya kebap yerken tükettiğiniz soğanları düşünün. Yanlarında tabağa konan maydanoz sadece göz zevkinize daha renkli bir hizmet yapmaktanda öte, aynı zamanda nefesinizi tazelemek için oradadır.Maydanozun nefesi tazeleme özelliği bulunur.

Elma ve aynı tazelikte olan armut, havuç ve turp da nefes tazelemekte ve temizlemekte etkilidir.İçerdikleri gıda lifi sayesinde tükürüğü temizler, aynı zamanda damakta tatlı bir tat bırakır.

Nane Filizleri : Sarımsak ve soğan kkokularına karşı birebir etkilidir.Fakat bunu yanında tarçın kabuklarında bulunan özel bir yağ ağızda bulunan bir tür bakteriyi yok eder.Tarçın veya nane aromalı sakız da benzer etkiye sahiptir.

Yoğurt: Eğer gün boyunca yağlı ve kötü kokabilecek besinler tükettiyseniz lezzetli bir alternatifiniz var.Günde bir veya iki kere yiteceğiniz yarım kap yoğurt ağız içerisindeki hidrojen sulfüt kokusunu yok etmeye yardımcı olur.Genelde ağızımızın içini çürük yoğurt gibi kokutan hidrojen sulfüttür. Yoğursu C vitamini açısından yüksek meyvelerle tatlandıra bilirsiniz.

 

CEVAP VER