Adet Sancısına Ne İyi Gelir? – Erkekler İçin Öneriler

0
12
adet regl sancısına ne iyi gelir
Adet sancısına ne iyi gelir?

Adet sancısı her zaman kadınlar kadar erkeklerin de korkulu rüyası haline gelmiştir. Eğer siz de sevgilinizin ve ya eşinizin adet sancılarını bir nebze olsun dindirmek istiyorsanız vereceğimiz tüyoları mutlaka uygulayın. Hem kız arkadaşın gönlünü yeniden fethedin hem de adet sancısının vermiş olduğu gerginliği üzerinden alarak, olur olmadık şeylerden tartışma çıkartmasını engelleyin.

Önerilerimize başlamadan önce, unutmayın ki adet sancısı gerçek bir sancıdır ve bu biz erkeklerin tahmin edebileceğinden daha büyük bir noktaya bile gelebilmektedir. Araştırmalara göre 100 kadından 30’unun adetleri çok sancılı geçiyor. O yüzden kız arkadaşınızın çektiği fiziksel acıyı ve psikolojik bunalımları ne olursa olsun anlamak zorundasınız. Maalesef ki biz erkekler bazen gereğinden fazla gaddar olup, adet sancısının triplerine sadece bir kaç saat dayanabiliyoruz. Eğer bu sorunlarla başa çıkmak istiyorsak öncelikle yükümüzü hafifletmek en mantıklısıdır. O yüzden öncelikle kız arkadaşımızın adet sancılarını azaltalım ve daha sonra psikolojik sorunlarıyla başa çıkalım.

Adet sancısı nasıl geçer, regl sancıları nasıl giderilir, adet sancıları için şifalı bitkiler

Adet sancısına ne iyi gelir?

Sıcak Su Torbasıregl sancısına ne iyi gelir sıcak su torbası

Eğer kız arkadaşınızın bir sıcak su torbası yoksa hemen en yakın marketten temin edip, kız arkadaşınıza koşun. Bu onu ne kadar çok düşündüğünüzü anlamasını sağlayacak ve size artı bir puan kazandıracaktır. Fakat puanlarınızı katlamak istiyorsanız hemen sıcak su torbasına sıcak suyu doldurup, kız arkadaşınızın karnına koyarak su soğuyuncaya kadar yanında bekleyin.

Masaj Yapın

Sıcak su torbası adet sancısını bir nebze azaltacaktır. Fakat partnerinize daha yakın olmak istiyorsanız karnına masaj yaparak daha iyi hissetmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca partnerinize yapacağınız bu sıcak dokunuşlarla, kalbine de dokunmuş olacaksınız. Hem kız arkadaşınızın acısını dindirecek hem de gönlünü yeniden fethedeceksiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, iki dakikada bir “geçti mi? ağrıyor mu?” gibi sorular sormamanızdır. Eğer ikide bir bu tarz sorular sorarsanız sıkıldığınızı düşünecek ve geçmediyse bile geçti diyerek bırakmanızı isteyecektir. Bu da kazandığınız tüm puanların çöpe gitmesi demektir.

Çikolata Alınadet sancısı çikolata

Kadınlar regl döneminde sürekli tatlı yemek isterler. Şimdiye kadar sevgilinizi ufak süprizlerle şaşırtmadıysanız işte size harika bir fırsat! Marketten 5-6 çeşit iyi kalitede çikolatalar alarak (yanlarına da ufak tefek farklı çikolatalar katın) 1 poşet dolusu çikolata ile kapısını çalın. Çikolatalı görünce sevinç çığlıkları atacağına emin olabilirsiniz. Hele bir de resimdeki gibi bir çikolata ile kapısını çaldığınızı düşünün…

Kullandığı ilacı öğrenin

Baş ağrısı için kullandığınız ilaçlar adet sancısında kullanıma uygun değildir maalesef. O yüzden kız arkadaşınıza adet sancılarını gidermek için genelde kullandığı ilacın adını sorun ve en yakın eczaneden temin edin.

Bitki Çaylarıadet sancısı bitki çayları

Evde bitki çayı varsa hemen bir tane kaynatıp kız arkadaşınızla beraber için. Bitki çaylarının adet sancılarını azalttığı kanıtlanmış bir gerçektir. Kız arkadaşınız daha önceden bu tür durumlarda mutlaka içtiği için hangi bitki çayını sevdiğini öğrenin ki sevmediği bir bitki çayını zorla içirmeye çalışmayın.

Bir sonraki reglde bu kadar zahmete girmenize gerek yok. Yazımızın devamında kız arkadaşınızın regl sancılarını azaltmak için önerileri kulak arkası etmeyin. 

Adet öncesi sıkıntılarını azaltan yiyecekler
Araştırmalar, adet öncesi sıkıntılarının iyi bir beslenme programıyla azaltılabileceğini gösteriyor. B vitamini, kalsiyum ve magnezyum içeren yiyecekler tüketmek, adet öncesi sıkıntılarını azaltmada etkili oluyor.

B vitamini: Ciğer, böbrek, yumurta sarısı, yapraklı sebzelerde bulunur.
Kalsiyum: Süt, balık, ayçekirdeği, soya fasulyesi, yerfıstığı, ceviz, somonda bulunur.
Magnezyum: Mısır, fındık, maydanoz, elma, incir, limon, portakal, unda bulunur.

Adet sancısını azaltmak için tüketilmesi ve uzak durulması gerekenler: 

  • Regl kanamasından önce baş ağrısı, karında şişlik gibi problemler oluyorsa reglden bir hafta önce tuzu azaltmakta fayda var.
  • Doğal idrar sökücü olan maydanoz, ıhlamur, kuşkonmaz gibi yiyecekler bu dönemde oluşan ödemi giderir.
  • Adet sancısına karşı fındık, fıstık, et ve balık tüketmesini sağlayabilirsiniz.
  • Az işlemden geçmiş doğal yiyecekler, sebze, meyve tüketilmek gerekiyor. Pirinç, patates, yulaf gibi besinler, düşük yağ oranlı beyaz etler, baklagiller, doymamış yağ karbonlarını içeren bitkisel yağlar, sağlıklı beslenmenin temelini oluşturuyor. Regl döneminde buna daha da çok dikkat etmek gerekiyor.

İşte bu kadar. Hem sevgilinizin gönlünü yeniden fethettiniz hem ağrılarını dindirerek kahraman oldunuz hem de başınızın etini yemesini önlediniz. Artık harika bir sevgilisiniz!

 

CEVAP VER