Aç Kalmadan Kilo Vermek

0
9

Aç kalmadan kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız bu program tam size göre. Bu programa göre gün içinde belirli zamanlarda tükettiğiniz besinler sizi hem tok tutuyor hem de sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlıyor. Denemeye değer öyle değil mi?

Aç kalmadan kilo verme programı;

06:30 Güne başlangıç

Sabah uyandığınızda kepek ekmeğine beyaz peynirli tost yiyin. Bu protein ve lif kombinasyonu sizi tok tutacaktır. Ayrıca sabah kahvaltısını son öğünden en geç sekiz saat sonra yediğinizden emin olmalısınız. Laval Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma sekiz saatten uzun süre aç kalmanın şeker krizine girme ihtimalini artırdığını gösteriyor.

10:00 Sabah avokadosu

Dr. Fedon Lindberg avokadoda bulunan doğal şekerlerin sizi çikolata krizlerinden kurtaracağını söylüyor. Dahası, bu meyvede bulunan tekli doymamış yağlar metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlıyor. Sonuç basit: İyi yağlar kötü yağları alt ediyor.

12:30 Yağ değişimi

Eğer bir tavşan değilseniz, mutlaka salatanıza sos koymak isteyeceksiniz. Bunun için en sağlıklı alternatifi belli: Zeytinyağı. Zeytinyağı, vücudunuzun kötü yağları yakmasına yardım ederken sizi açlık krizlerinden koruyor. Kendinizi aç hissetmeden göbeğinizi eritmenizin en iyi yolu bu.

15:00 Protein takviyesi

Protein içecekleri ya da kurutulmuş et akşamüstü atıştırması için en iyi alternatifler. New England Journal of Medicine’de yayınlanan bir araştırmada protein açısından zengin yemeklerin yağlı yiyeceklere duyulan arzuyu azaltarak kilo alımıyla savaştığını ortaya koydu.

19:00 Akşam yemeğinde frene basın

Akşam yemeği için bir restorana gittiğinizde garsonu şaşırtın ve hemen bir peynir tabağı sipariş edin. Peynirin düşük glisemik indeks değeri kandaki şeker seviyenizi dengede tutar ve açlığınızı bastırır. Peynirler arasında az tuzlu olanlara yönelmenizde fayda var.

22:30 Uyku öncesi muz

Akşam yemeğiyle uyku saatiniz arasındaki zaman diliminde acıktığınızda bir muz yiyin. Muzdaki potasyum antrenmanla yorulan kaslarınızı rahatlatırken uyku sırasında size kilo aldıracak yemekler yemenizin de önüne geçer.

Kaynak: Msn

CEVAP VER