Windows Safety Master Virüsü Nasıl Temizlenir

Windows Safety Master, Rogue.FakeVimes virüs ailesinden bir sahte antivirüs programıdır. Windows Safety Master, bilgisayarınıza sızdıktan sonra Windows her açıldığında faaliyete geçer ve sahte virüs taramaları, sahte tehdit alarmlarıyla canınızı sıkabilir. Windows Safety Master virüsünü temizlemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Windows Safety Master Virüsü Nasıl Temizlenir

Windows Safety Master

1. Adım

Öncelikle bu bağlantıdan RemVimes.reg isimli kayıt defteri dosyasını indiriyoruz ve CD ya da USB bellek gibi güvenli bir medyaya kaydediyoruz ve bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

2. Adım

Tüm güvenlik işlemlerinde yaptığımız ve yapacağımız gibi bilgisayarımızı Güvenli modda başlatıyoruz. Bunun için bilgisayarın güç düğmesine tıkladıktan F8 tuşuna basıyoruz ve önümüze gelen siyah ekranda Komut İstemiyle Güvenli Mod seçeneğini seçiyoruz. Windows 8′de bu işlemi yapmak için buraya, Windows 8.1′de yapmak için ise buraya tıklayabilirsiniz. Komut istemi penceresi açılında explorer.exe yazıp Enter tuşuna basıyoruz ve Windows’u açıyoruz.

3. Adım

Windows Safety Master virüsünü, Malwarebytes Anti-Malware programı ile bu noktadan sonra kolayca temizlenebilir. Bu adrese tıklayarak programı indiriyoruz ve kuruyoruz.

4. Adım

Yazılımı çalıştırıyoruz ve Scanner sekmesindeki Perform full scan butonuna basıyoruz. Tarama tamamen bittikten sonra Show results seçeneğine tıklıyoruz ve bulunan tüm tehditleri temizliyoruz. Windows Safety Master virüsü bu şekilde temizlenmiş oluyor.

 

Windowsum.Com

Kaynak: Windowsum.Com

Bir önceki yazımız olan Google Plus E-Maillerini Engellemek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Yazar: Özgür KARAGÖZ