Saç Dökülmesini Önleyen Yiyecekler

Yaşınız ne olursa olsun, saç dökülmesi her erkeğin korkulu rüyasıdır. Kısa bir süre sonra kel olacağınız hissine kapılmamak için önereceğimiz yiyecekleri tüketebilirsiniz.

Erkeklerin korkulu rüyası olan erkeklerde saç dökülmesini önlemek için bir çok farklı yol var. Bitkisel yolla ve ya saç dökülmesi tedavileri ile saç dökülmesini önleyebilirsiniz. Fakat bunlardan en uygun maliyetli ve risksiz olanı yediklerinize dikkat etmenizdir. Şimdi size önereceğimiz yiyecekleri tüketerek saç dökülmesini önleyebilir belki de tamamen dudurabilirsiniz!

1. Kuruyemiş

Sağlık için saçlar Omega-3 yağ asitlerine ihtiyaç duyar. Kuruyemişlerdeki Omega-3 saçları korurken çinko da dökülmesi engeller.

Kuruyemiş Saç Dökülmesini Engellemenize Yardımcı Olur

Kuruyemiş Saç Dökülmesini Engellemenize Yardımcı Olur

2. Zeytinyağı

Zeytinyağı iyi bir E vitamini kaynağıdır. E vitamini saçları koruyan ve kalınlaşmasını sağlayan bir antioksidandır. Ayrıca hücrelerin sağlıklı gelişimi için önemlidir. Cildi nemli ve yumuşak tutar. Zeytinyağı saç köklerini nemlendirirken kırılmalara karşı da etkilidir.

Zeytinyağı Saç Dökülmesini Önler

Zeytinyağı Saç Dökülmesini Önler

3. Soya

E vitamini açısından zengin bir diğer besin de soyadır. Hemoglobin üretiminde önemli yere sahip olan demir soyada bol miktarda bulunur. Hemoglobin, kanda bulunur ve oksijenin taşınmasını sağlar. Yeterli hemoglobin olmadığında kan dolaşımının düzgün işlemesi mümkün değildir. Dolaşım sistemi düzgün çalışmadığında saç derisi saçların büyümesi için yeterli desteği alamaz.

Soya Saç Dökülmesi

Soya Saç Dökülmesi

4. Havuç

Gözlere olan faydasının yanı sıra havuç saçlara da iyi gelir. A vitamini sayesinde saçların sağlıklı ve parlak görünmesini sağlayan sebum üretimini destekler.

Havuç Saç Dökülmesini Önler

Havuç Saç Dökülmesini Önler

5. Tam Tahıllı Besinler

B7 vitamini içeren tam tahıllı gıdalar saçların dökülmesi ve grileşmesine karşı etkilidir.

Tam Tahıllı Ekmek ve Saç Dökülmesi

Tam Tahıllı Ekmek ve Saç Dökülmesi

6. Ispanak

B9 vitamini parlak ve sağlıklı saçlar için gereklidir. Yeterince alındığında saçlarınızın daha sağlıklı göründüğünü fark edeceksiniz.

Ispanak Saç Dökülmesini Önler mi?

Ispanak Saç Dökülmesini Önler mi?

7. İstiridye

Afrodizyak etkisiyle bilinen istiridye çinko açısından da zengindir. Çinko, etkili bir antioksidandır ve saçları korur.

İstiridye Saç Dökülmesi

İstiridye Saç Dökülmesi

Bir önceki yazımız olan Çikolata Cildi Gençleştirir mi? Çikolatanın Faydaları başlıklı makalemizde cilt bakımı ve cilt sağlığı hakkında bilgiler verilmektedir.Yazar: Özgür KARAGÖZ

Bir Yorum “Saç Dökülmesini Önleyen Yiyecekler”

  1. Senem Alp 18 Eylül 2014, 08:25

    Saçlarınızda inanılmaz kısa sürede değişim, saç dökülmesine son:) Evin Ampul tekrar Eczanelerde satışa çıktı. Yıpranmış saçlara, bütçenizi sarsmadan 5 TL gibi bir rakama saçınıza E Vitamini içeren Evin Ampul ile bakım yapabilirsiniz.

    Cevapla