Gitmek Zorunda Mısın? Hangi Film?

Son zamanlarda sosyal medyada sürekli olarak paylaşılan “gitmek zorunda mısın capsleri” merak uyandırdı. Türkiye’de artık “Gitmek zorunda mısın filmi” olarak anılan film aslında No Strings Attached isimli bir filmdir.

Sosyal medyada bu tarz capslerin artması ile Bağlanmak Yok adındaki film alay konusu oldu.

2011 yapımı olan Natalie Portman ve Ashton Kutcher‘ın paylaştığı filmde gitmek zorunda mısın sahnesi aslında çok da önemli bir sahne değil. Fakat ülkemizde hazırlanan gitmek zorunda mısın capsleri sayesinde artık herkesin gördüğü fakat adını bilmediği film “Bağlanmak Yok” filmi.

Bağlanmok Yok filmi, imdb’de kullanılar tarafından 10 puan üzerinden 6,1 puan almış.

Filmin özeti:

“14 yaşındaki Emma Kurtzman, Big Lodge’un dışındaki Weehawken Kampı’nda, garip bir ergen olan Adam Franklin’i reddettiğinde, ikisinin de gerçek, yetişkinlerin cinselliğiyle ilgili hiçbir bilgileri yoktur. Yıllar sonra, hayatlarına normal bir şekilde devam ederken, yolları kesişen Emma (NATALIE PORTMAN) ve Adam (ASHTON KUTCHER) için bunun tam tersi olur. Kendilerini yatakta sevişirken bulurlar… Üstelik bu gerçekten iyi bir sevişmedir.

Emma’nın ilişkilere karşı “alerjisi” vardır. Adam ise, tüm ilişkilere tövbe etmiştir çünkü bir zamanların ünlü televizyon yıldızı olan babası, Adam’ın eski kız arkadaşıyla çıkmaktadır. Emma ve Adam süregelen duygusal ilişkiler karmaşasını bırakıp, çıkar arkadaşlığı kurmaya karar verirler. Saplanıp kalmadan takılmak,  Bağlılık yok, yalan söylemek yok, kıskançlık yok, giyinik şekilde sarılarak uzanmak yok, duygusallaşmak yok, beraber kahvaltı etmek yok, “seni özledim” demek yok, uzuvlara isim takmak yok, karışık kasetler yok…kısaca her şey “Koşulsuz”olacaktır.

Fiziksel bir ihtiyaca, muhteşem bir çözüm gibi başlayan bu durum, Adam’ın duygularını yanlışlıkla yatağa taşımasıyla karışık bir hal alır.(Ayrıca hastane dolabına, arabanın arka koltuğuna, yatay pozisyona geçilmesini sağlayan her yere taşımasıyla da…) Sonunda ikisi de baştan beri engellemeye çalıştıkları ipleri çözmeye çalışırken, yumak olurlar ve bir sorunun cevabını bulmaya çalışırlar: İki arkadaş, işe aşkı karıştırmadan sadece ferre yaşayabilir mi?

Filmin Fragmanı:

Bir önceki yazımız olan En İyi Aşk Filmleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Yazar: Özgür KARAGÖZ

2 Yorum “Gitmek Zorunda Mısın? Hangi Film?”

  1. Cemal K. 05 Şubat 2014, 15:48

    hahaha sonunda öğrendim gitmek zorunda mısın hangi filminmiş 😀

    Cevapla
  2. Asya T. 15 Nisan 2014, 22:46

    Nedir bu ya gitmek zorunda mısın gitmek zorunda mısın. herkes caps paylaşıyo ya. bi bitmedinizzz.

    Cevapla