En İyi Yabancı Diziler – Yabancı Dizi Önerileri

Yabancı dizi hastalıktır! Yabancı dizi tavsiyesi istiyorsanız doğru yerdesiniz. 2013 yabancı dizi tavsiyelerini sizler için bir araya getirdik.

Yabancı dizi izlemeye bayılıyoruz hepimiz. Türk dizilerindeki saçmalıklardan yakınarak, boş zamanlarımızı yabancı dizi izlemek için ayırıyoruz. Fakat bazen o kadar çok boş zamanımız oluyor ki kendimizi yabancı dizilere kaptırarak gece yarısı sabaha kadar 4-5 bölüm izlemeden uyuyamıyoruz.

Yabancı Dizi Tavsiyeleri

Yabancı Dizi Tavsiyeleri

Herkesin dilinden düşmeyen harika diziler çekildi. Lost, Hereos, How I Met Your Mother, Supernatural, The Vampire Diaries, Game of Thrones, The Walking Dead, Fringe, The Big Bang Theory, Dexter, Spartacus, Prison Break ve daha onlarcası… Fakat yabancı dizi severler zaten bunları ezbere bildikleri için yeni dizi arayışında olabiliyorlar.

İşte efsane diziler dışında izleyebileceğiniz alternatif yabancı dizi tavsiyeleri!

1. Lie To Me

lie to me yabancı dizi tavsiyeleriSıradan bir insan 10 dakikalık bir konuşmada 3 yalan söyler!

Lie To Me sayesinde artık insanları daha kolay bir şekilde anlayabileceksiniz! Nasıl mı? Lie to me tamamen yalan söyleme sanatı üzerine kurulmuş bir dizidir. Tim Roth’un başrol oynadığı dizide (Dr. Lightman), danışmanlık hizmeti vermektedir. Polisle çalışan Lightman, her mimiğin ne anlama geldiğini bilmektedir. Ona göre insanlar yalan söyleyip, duygularını gizleyebilirler fakat mimikler her insanda aynıdır ve hepsinin anlamı tekdir.

Lightman üstün zekası ve dikkati sayesinde bir çok suçlunun yalan söyleyip söylemediğini anlayabilmektedir. Eğer siz de yalan söylendiği zaman anlamak isteyenlerdenseniz bu dizi tam size göre!

2. The Mentalist

the mentalist yabancı dizi tavsiyeleriSimon Barker’ın başrol oynadığı dizide Lie To Me’deki Lightman gibi çok dikkatli bir adam var; Patrick Jane. Mentalist’in bir çok anlamı vardır. Fakat Patrick Jane, zihin okuyabildiğini söyleyerek insanları kandırmak için TV showlarına çıkar. Bir gün TV’de seri katil Red John’un içinde bulunduğu psikolojiden bahseder ve eve geldiği zaman karısının ve ufak kızının cesediyle karşılaşır. Red John’dan intikam almak isteyen Patrick, CBI’a katılır ve Red John’u yakalamak için elinden geleni yapar.

Red John, Patrick’in zekasının yetmediği tek insandır. Red John, Patrick ile kedinin fare ile oynadığı gibi oynar. Bakalım Patrick Jane kızının ve karısının intikamını alabilecek mi?

3. Arrow

arrow yabancı dizi tavsiyeleriMilyarder bir çapkının hayatının nasıl değiştiğini alan bir dizi Arrow. Başrol oyuncusu Stephen Amell (Oliver Queen), sevgilisinin kız kardeşi ile birlikte olup babası ile beraber bir yat gezisine çıkarlar. Bu yat gezisi onun hayatını tepe taklak edecektir. Yat batar ve sadece Oliver Queen kurtulur. Ölmeden önce babasının verdiği bir defterde bir sürü isim yazar. 5 sene ıssız bir adada kalan Oliver Queen sonunda evine döner. Fakat hiç birşey eskisi gibi değildir. Sevgilisi, en yakın arkadaşıyla beraber olmuş, annesi babasının yardımcısı ile evlenmiştir.

Oliver Queen, babasının verdiği defterdeki isimlerin Starling şehrini hayal kırıklığına uğrattığına inanarak bambaşka bir insana dönüşmüş ve ada iken kendini geliştirmiştir. Eve döndüğü zaman maskesini takarak Starling şehrini hayal kırıklığına uğratanlardan intikam alacaktır.

 4. Luther

LUTHER2010 yılında seyircisiyle buluşan ve ardından 2011 senesinde yayınına devam eden İngiliz dizisi olarak karşımıza çıkan Luther  aslında en bilinmeyen dizilerdendir. Sezonlarının kısa bölümlerden oluşması izleyicisini rahatsız etse de, kaliteli gösterimi ve güçlü senaryosuyla listemize girmiştir. Yapımcılığını ise BBC üstlenmiştir. Bu harika yabancı dizi sizleri kendisine 10 bölümde  bağlamayı başaracaktır.

Başrollerini İdris Elba Luther karakteri ile hem Emmy ödüllerinde hem de Altın Küre ödüllerinde en iyi erkek oyuncu listesinde aday gösterilmiştir. Problemli bir İngiliz polis olan Luther, bir yandan eşiyle olan beraberliğini yoluna sokmaya çalışırken, bir yandan da azılı katiller ile uğraşmaktadır. Bu yabancı diziyi kendisine bizleri yaklaştıran en önemli husus ise, Luther’in tüm bu durumlara karşı oluşturduğu karar mekanizmasında gizlidir.

Luther alışık olduğumuzun dışında, hem yasalara hem de kendi doğrularına sadık kalmaya uğraşır. Nefeslerinizi tutarak izleyeceğini bu yabancı dizi, sizlere inanılmaz olayların tam ortasına sürükleyecektir. BBC halen yapımına devam etmektedir.

 

5. Terra Nova

terra nova yabancı dizi tavsiyesiGezegenimizin artık içinde hayat sürülemeyecek bir hale gelmesini ve profesörlerin keşfetmiş olduğu bir kapı yardımıyla bir kesit insanı milattan önceki bir zamana yollamaları bu yabancı dizi de konu olarak alınıyor.

2149 yılında Dünya gezegeni üzerindeki yaşam, nüfus patlaması ve kirlilk sonucunda yok olma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Bilim adamları geçmişi değiştirerek geleceği kurtarmak amacı ile zamanda yolculuk yaparak tarih öncesi döneme gitmenin yolunu keşfederler. Shannon ailesi (Baba Jim, Eşi Elisabeth, ve çocukları Josh ve Maddy) 150 milyon yıl geriye giderek kendilerini “Terra Nova” adlı bölgede bulurlar. İlk insan kolonisi kurulması ve diğer insanlarla karşılaşmaları ile devam eder.

 

6. Revolution

RevolutionElektriklerin kesildiği dizi olarak akıllarda kalan Revolution’da bir gün aniden elektrikle çalışan tüm cihazlar bir daha açılmamak üzere kapanır.

Dünyanın sonunun geldiğini düşünen insanlar heryeri yağmalayarak ve rakiplerini öldürerek hayatta kalmaya çalışırlar.

Başrol oyuncusu ve arkadaşı askerdir. Bir süre sonra yolları ayrılır ve arkadaşı bir milis ordusu kurar. Milis ordusu bölgenin en güçlü birliğidir. Kimse ona karşı koyamaz. Milis ordusu elektriği geri getirerek daha çok bölgeye hakim olmak istemektedir.

Elektriği getirecek bir güç vardır fakat bu çok gizli bir bilgidir. Bakalım elektriği geri getirebilecekler mi?

Lost, Alias ve Person of Interest gibi dizilerle televizyon dünyasının en önemli isimlerinden birine dönüşen J.J. Abrams ile Eric Kripke’nin ortak imzasını taşıyor Revolution,

7. How I Met Your Mother

how i met your motherCarter Bays ve Craig Thomas’ın yarattıkları “How I Met Your Mother” konu olarak, romantik başrol Theodore -Ted- Mosby’nin (Bob Saget) hayatının aşkı -eşiyle- tanışma hikayesini flashbacklerle anlatan bir sit-com. 2030 yılında evli, iki çocuk babası Ted çocuklarını karşısına alıyor (David Henrie, Lyndsy Fonseca) ve hikayesini anlatmaya başlıyor.

2005’te 27 yaşındaki mimar Ted (Josh Radnor), arkadaş grubuyla kendisine küçük bir dünya yaratmış bir genç. Arkadaş grubu; en iyi arkadaşı, hukuk öğrencisi Marshall (Jason Segel), Marshall’ın dokuz yıldır birlikte olduğu anaokulu öğretmeni Lily (Alyson Hannigan) ve absürt bir kişiliğe sahip olan takım elbisesiz nefes almayan, hiperseksüel Barney Stinson (Neil Patrick Harris).

Günler akıp giderken, Marshall, tek aşkı Lily’e evlenme teklifi etmeye hazırlanıyor. Kahramanımız Ted bu noktada hayatını gözden geçirmeye karar veriyor. Romantik Ted bekâr kalmaktan hiç haz etmeyen biri olduğu için, gerçek aşkını aramaya koyuluyor. Derken Manhattan’daki Marshall, Lilly ve Ted’in birlikte yaşadığı evlerinin altındaki McLaren’s Pub’da Robin Scherbatsky (Cobie Smulders) ile karşılaşıyor ve ilk bakışta evleneceği kadını bulduğunu düşünüyor. Acaba öyle mi?

8. Masters Of Sex

MASTERS OF SEX (SEASON 1)Bir kitabın uyarlaması olan Masters Of Sex dizisinin konusu, başarılı bir doktorun hayatını ve yaptığı önemli bir konuyu işliyor. Adından da belli olacağı gibi konu cinsellik üzerine. Kadınların ve erkeklerin cinsellik sırasında neler yaşadığını konu alan dizi yabancı dizi tavsiyeleri arasında bir numaramıza oturmayı başardı. Yabancı dizi oldukça heyecanlı ve akıcı ilerliyor. Şiddetle tavsiye edilen yeni dizilerden birisidir.

Bu arada film 60’lı yıllarda geçiyor, eklemekte fayda var. Çünkü bazıları eski dönem dizileri severken bazıları nefret ediyor. Fakat uyarıyoruz, eski zamanlarda geçen dizileri sevmiyorsanız bile bu diziyi mutlaka takip etmelisiniz!

9. Mad Men

yabancı dizi önerisi mad men

Mad Men, Matthew Weiner tarafından yaratılan Amerikan televizyon drama dizisi. Yapımcılığı Lionsgate Television tarafından üstlenilen dizi, ABD ve Kanada’da kablolu yayın kanallarından AMCtarafından gösterilmektedir. 19 Temmuz 2007 tarihinde başlayan dizinin 7. sezonuyla ekranlara veda edeceği açıklandı. Dizinin yapımcısı Matthew Weiner, daha önce The Sopranos dizisinde yaptıkları gibi son sezonun iki parça halinde yayınlanacağını açıkladı.

Madison Avenue, New York’taki kurgusal Sterling Cooper adlı reklam şirketinde yaşananları yansıtan dizi, 1960’lar Amerikası’nda geçmektedir. Dizide üst düzey reklam şirketi yöneticisi Don Draper (Jon Hamm) ve hayatındaki insanlar konu edilmektedir. Ayrıca 1960’lar Amerikası’ndan günümüze meydana gelen sosyal değişiklikler gözler önüne serilmektedir.

10. Halt And Catch Fire

Halt And Catch FireHenüz yayın hayatına yeni başlayan dizide 1980li yılların bilgisayar patlamasının yaşandığı dönemde geçiyor ve icatları doğrudan o dönemin dev şirketleriyle karşı karşıya kalan dahi ve önsezili bir mühendisin gözünden anlatılıyor. Şirketlerin profesyonel ve kişisel ortaklıkları açgözlülük ve egoyla zorlu bir duruma gelirken, Teksasta bulunan Silikon Vadisinin değişen kültürünü de gösteriyor. IMDb Puanı: 8,2

 

 

 Yazar: Özgür KARAGÖZ

75 Yorum “En İyi Yabancı Diziler – Yabancı Dizi Önerileri”

 1. Canan A. 02 Kasım 2013, 02:50

  The Mentalist ve Lie To Me üstünden 10 sene de geçse izlenebilecek diziler kesinlikle.

  Cevapla
 2. Özgür Karagöz 21 Kasım 2013, 01:26

  Canan Hanıma katılıyorum. Harika diziler ikisi de..

  Cevapla
 3. Kemal K. 18 Aralık 2013, 14:44

  Bu listeye bir de Fringe ekledik mi tamamdır. Gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu dizisi diyebiliriz.

  Cevapla
 4. Hale Türk 21 Aralık 2013, 02:21

  Özgür bey gerçekten harika tavsiyelerde bulunmuşsunuz. Ayrıca en iyi yabancı dizilerden biri olarak Breaking Bad dizisini de izlemenizi öneririm.

  Cevapla
 5. Berkay 21 Aralık 2013, 13:20

  Continuum da en iyi yabancı dizilerden biridir. Gelecekte şirketlerin yöneteceği bir dünyayı konu alıyor. Çok fazla bilinmiyor ama ilk bölümü yayınlandığı zaman IMDB 9 puanın üzerinde bir puan almıştı.

  Cevapla
 6. Aytaç 25 Aralık 2013, 03:02

  Yabancı dizi önerileri diye arattım bu sayfa geldi karşıma.. Çok fazla dizi yok listede ama az ama öz bir liste olmuş. Teşekkürler.

  Cevapla
 7. Yasin 29 Aralık 2013, 04:06

  Prison Break nerede ?

  Cevapla
 8. Deniz 04 Ocak 2014, 20:12

  Prison Break 10 numara bir dizidir.Şiddetle tavsiye edilir.

  Cevapla
 9. Sertac Avdac 12 Ocak 2014, 12:48

  ve True Blood, Mad Men

  Cevapla
 10. Mertcan Bingöl 21 Ocak 2014, 10:26

  Aklımdaki dizilerin fragmanlarına bakmak yerine liste ve yorumlara bakmak istedim fakat Breaking bad, The walking dead, Prison break, Game of Thrones olmaması dikkatimi çekti. Üstelik Arrow’u izleyip, beğenmiş biri olarak isimlerini belirttiğim dizi isimlerinin Arrow’dan daha önce gelmesini beklerdim..

  Cevapla
 11. Beşikaş 21 Ocak 2014, 17:13

  yıl olmuş 2014 hala prison break tavsiye eden var 🙂

  Cevapla
  • Harun K. 22 Ocak 2014, 18:38

   Prison Break ölümsüz bi dizi olduğu için olabilir mi acaba?? 🙂 İzlediğim en iyi yabancı dizidir, herkese de tavsiyemdir.

   Cevapla
  • Toldo 15 Mayıs 2014, 18:52

   Prison Break, Breaking Bad, Homeland, Shameless (USA) izledigim en iyi dizilerdir ve herkese tacsiye ederim.

   Cevapla
  • Saygın Salman 10 Eylül 2014, 02:06

   son yorumu yapan arkadaş haklı prioson break dio herkes gerçekten en iyi dizilerden ama konu hapisahneyse OZ harbi hapisahne dizisidir üstüne tanımam

   Cevapla
 12. Kemal T. 23 Ocak 2014, 15:57

  Lie To Me’de harika bir dizidir. Şiddetle tavsiye ederim arkadaşlar.

  Cevapla
 13. Emre D. 26 Ocak 2014, 00:03

  tamam hepsi iyi güzel hoş dizilerde bir efsane olan Dexter Nerde???????

  Cevapla
  • Fatih Ulaş 31 Ocak 2014, 13:38

   Emre kardeşime katılıyorum DEXTER nerde? Şimdiye kadar izlediğim en iyi dizidir…

   Cevapla
 14. Bronzemoon 26 Ocak 2014, 20:19

  adam efsane dizileri yukarda belirtmiş zaten yorum dahi yapmamıs adam tavsiyelerini yazmıs arkadaslar prison break veya lost herkez biliyo

  Cevapla
 15. Cemil 27 Ocak 2014, 03:40

  En iyi yabancı dizileri listememişler zaten arkadaşlar, en iyi yabancı dizilerden sonra izlenebilecek en iyi yabancı dizileri listelemişler 🙂

  Cevapla
 16. Leyla P. 29 Ocak 2014, 10:17

  Yarım yamalak okuyoruz sonra neden Prison Break yok 🙂 Efsane diziler dışında diye de arkadaşımız özellikle vurgulamış. Ben listeyi çok beğendim açıkçası , notlarımı aldım. Elinize Sağlık Özgür Bey.

  Cevapla
 17. Selen 02 Şubat 2014, 14:43

  bence how ı met your mother efsane bir dizi olarak kalacak.kesinlikle tavsiye ederim.resmen kendi ailem gibi oldular.tek kelime ile mukemmel bir sit-com

  Cevapla
 18. İsmail Kaya 04 Şubat 2014, 10:52

  teenwolf nerde oda super bir dizi

  Cevapla
 19. Alptekin Kerpiççi 09 Şubat 2014, 00:10

  homeland, dexter, breaking bad, game of thrones, sherlock izlemediysen derdine yan !!!!!1

  Cevapla
 20. A.g 09 Şubat 2014, 16:42

  ben de kadın gözüyle bir yorumda bulunayım. DA VİNCİ’S DEMONS… yalnız benim gibi bir sezonu iki günde bitirmeyin :=))

  Cevapla
 21. İlkin 11 Şubat 2014, 10:11

  ilk tavsiyem öncelikle SPARTACUS devamında Sherlock, Dexter ,Prison Break ,Supernatural ve Mentalist …True Detective yeni ama güzel gidiyor

  Cevapla
 22. Koray 14 Şubat 2014, 16:29

  Teşekkürler gerçekten harika bir yabancı dizi listesi olmuş..

  Cevapla
 23. Cemil 14 Şubat 2014, 16:29

  En iyi yabancı dizileri bir araya toplamışsınız harika

  Cevapla
 24. Ares 23 Şubat 2014, 00:49

  dexter nasıl olmaz burda. en az 70 dizi izledim dexter ın üstüne çıkan olmadı. ayrıca heroes, supernaturel,

  Cevapla
 25. Ati 04 Mart 2014, 12:06

  da vinci’s demons kesinlikle tavsiye edilmeli. 8 bölümü verdiler ilk sezonda azımıza balı çalıp gittiler.22 martta başlıcakmış 🙁 hadi arkadaş yaaa başla artık…

  Cevapla
 26. Süleyman 10 Mart 2014, 01:30

  bu listeye daha birçok dizi eklenebilir. Örneğin Almost Human (yeni başlayan bir dizi), Person of İnterest, daha önce vampire diaries’i izleyenler kökenleri bilir. TVD’ den vazgeçip zevkle izleyeceklerini düşündüğüm The Originals (ne de olsa elena-damon-stefan şu bu aşk meşk meselesi çok sıktı), Bölümlerini indirip daha başlamadığım ve baya bir övdükleri Continuum diye bir dizi (Berkay kardeşimizde tavsiye etmiş zaten).. Şimdilik aklıma gelenler bunlar 🙂
  Bu arada Özgür Karagöz kardeşimiz herkesin dilinden düşmeyen dizileri sıralamış.. Açıkçası hepsini izledim ve Supernatural dışında hiçbirine devam etmiyorum artık. Hâlâ devam ediyorlar mı yoksa aralarında bitirdikleri var mı bilmiyorum da.. Benim dilimden düşmeyen tek dizi Supernatural di. Şimdi ona The Originals ve Almost Human(Polisiye bir dizi başrolde de benim favori aktörlerimden biri Carl Urban var) eklendi..

  Cevapla
 27. Kirpas 11 Mart 2014, 07:41

  Bana göre en önce izlenilecek diziler 1.Prison Break 2. Fringe 3.The Walking Dead 4.Revolution 5.SuperNaturel 6.Spartacus 7.Breaking Bad 8.Flashforward 9.Game Of Thrones 10.The Wampire Daires 11.Lie To Me 12.Dexter bunları izledikten sonra diğerlerine geçebilirsiniz 😉

  Cevapla
 28. Seda 13 Mart 2014, 01:07

  listedeki ve yorumlardaki dizilere ek olarak benim tavsiyelerim : Suits, Hannibal, Mr Selfridge, The original, Nikita, Under the Dome ve film tadında olan Sherlock.

  Cevapla
 29. Bilgin Çabuk 13 Mart 2014, 20:41

  Selamlar,eğer dizi izlemeye başlayacaksanız sakın ha The 24 ile başlamayın.Çünkü,bittiktan sonra başka bir diziye başlamak çok zor.Türünün en iyisidir ve bağımlılık yapar.Tavsiyemle başlayanların tümü toplam 8 sezon süren diziyi en az 2 sefer daha izlemişler.En iyisi 24 ötesi yalan.Artık Kieffer SUTHERLAND hayranıyım ve her yerde filimlerini arıyorum.Mayıs ayın da 9.sezon başlıyor..

  Cevapla
 30. Ali 16 Mart 2014, 00:20

  bende dörtgözle bekliyorum mayısı baslamadan son sezonu tekrar izledim hatırlamak için gercekten üst düzey bi dizi bakalım geri dönüş nasıl olcak

  Cevapla
 31. Beyza 24 Mart 2014, 16:56

  arkadaşlar arrow hakkında ne düşünüyosunuz kimse yorum yapmamış merak ettim güzel bi dizi değil mi

  Cevapla
  • Volkan 31 Mart 2014, 13:12

   Arow yeni sezonu halen devam etmekte fantastik bir dizi fakat bazen şaçmalıyor. zannedersin starling city amerikadan büyük o derece kısıtlı ve bakir bir senaryo

   Cevapla
 32. İsmail Mevlana 31 Mart 2014, 14:27

  1.Breaking bad- 2.prison break- 3.dexter- 4.fringe- 5.the walking dead- en beğendiğim ve gerçekten izlenmesi büyük kazanım, henüz izlenmemiş olmaları da büyük kayıp olabilecek kadar MUHTEŞEMDİR. Şiddetle tavsiye ederim, herkesin seyir zevki başkadır elbette, ancak arkadaşımız burada en iyilerin dışında bir liste yapmış teşekkür edelim, ellerine sağlık olsun diyelim, sağ ol arkadaşım. Ben ise sadece kendi tecrübe ve beğenimi belirttim. Herkese keyifli seyirler, isteyen 05373456760 dan tavsiye alabilirler.

  Cevapla
 33. İsmail Mevlana 31 Mart 2014, 14:27

  1.Breaking bad- 2.prison break- 3.dexter- 4.fringe- 5.the walking dead- en beğendiğim ve gerçekten izlenmesi büyük kazanım, henüz izlenmemiş olmaları da büyük kayıp olabilecek kadar MUHTEŞEMDİR. Şiddetle tavsiye ederim, herkesin seyir zevki başkadır elbette, ancak arkadaşımız burada en iyilerin dışında bir liste yapmış teşekkür edelim, ellerine sağlık olsun diyelim, sağ ol arkadaşım. Ben ise sadece kendi tecrübe ve beğenimi belirttim. Herkese keyifli seyirler,

  Cevapla
 34. Ünal Özkurt 11 Nisan 2014, 23:08

  Yabancı dizi izleme gibi bir alışkanlığım yoktu ancak Özgür beyin bu yazısı beni teşvik eden etmenlerden birisidir. Gelmiş geçmiş en iyi 13 yabancı dizi tavsiyesinde ilk sırayı Game of Thrones almış. Ben de izlemenizi tavsiye ediyorum.

  Cevapla
  • Karartısız 04 Mayıs 2014, 22:57

   Vikingler, game of thrones dan çok daha iyi bir dizidir…

   Cevapla
 35. Hakan 13 Nisan 2014, 21:24

  arrow süper bir dizidir sarıyo

  Cevapla
 36. Hamza 14 Nisan 2014, 22:44

  şu listede friends olmadığına inanamıyorum. 10 sene olmuş dizi biteli ama hala özlüyorum.:S

  Cevapla
 37. Melek 18 Nisan 2014, 23:23

  bilim kurgu manyagı olarak tavsiye edecegim en guzel dizi1. kyle xy 2.person of interest 3.fringe
  polisiye meraklısıysanız Criminal Minds süper begendigim dizilerdendir.

  Cevapla
 38. Fuat Berke Şahin 20 Nisan 2014, 16:23

  bence
  1-)Chuck
  2-)teen wolf
  3-)once upon a time
  4-)doctor who

  Cevapla
 39. Gkhn Cskn 22 Nisan 2014, 18:20

  arkadaslar sanırım meshur dızılerı ızledınız. aradıgınız farklı bişeylerse size üç dizi tavsiye edecegim mutlaka ızlenmelı bence. 1.si OZ amerıkan hapisanesınde gecen olaylar. pisikolojınızı etkılıcegınden emınım. 2.si BANSHE ıkı sezonluk bı dızı ama sıkılmadan ızleyecegınıze emınım. 3.cusunden belkı haberdarsınız. WİKİNGS bu üç diziyide şiddetle izlemenızı tavsıye edıyorum. sizdende bıhaber oldugumuz ızledıgınız guzel dızılerı paylasmanızı onemle rıca edıyorum.

  Cevapla
 40. Soner 24 Nisan 2014, 01:01

  True Detective, The killing ,Breaking Bad vePerson of Interest

  Cevapla
 41. Sanat07 02 Mayıs 2014, 22:01

  Evet burda Breaking Bad şu anki ilk 10 daki listeye göre ilk 3 te olacak bir dizi , continium ise fringe ye göre daha iyi bir dizi oda bilim kurgu olarak yer alabilirdi bu listede. Ayrıca unutulan bir dizide her dakikası aksiyon dolu olan The Orfinal listenin zirvesi diyebilirim. 🙂

  Cevapla
 42. Karartısız 04 Mayıs 2014, 22:55

  VİKİNGLER gibi bir başyapıtın olmaması ve güncelleme olarak eklenmemesi üzücü.,Game of thrones,super natural 10 numara diziler arrowu koymuşsun ama ilk sıralarda olmalıydı

  Cevapla
 43. Tomorrow 13 Mayıs 2014, 11:37

  Şu ana kadar gelmiş ve geçmiş en iyi dizi kesinlikle “Prison Break”. Bu diziye başlayıp bitirmemek mümkün değil. Yani inanılmaz bir şey. Şu anda ona yaklaşan diziler olarak ikinci sırada “Game of Thrones” ve üçüncü sırada da da “The Walking Dead” görüyorum. Bunlarda olağanüstü diziler. Size önereceğim dördüncü dizi çoğu kişinin bilmediği ve adına, böyle sayfalarda hiç rastlamadığım ve de halen iki bölümü çekilmiş olup üçüncü bölümü beklenen “Banshee”. Çılgın aksiyon severler seyretsin, pişman olmayacaklar. Yazdığım tüm diziler tek bölümlük maceralar halinde değil konusu tüm diziye yayılmış olan sırasıyla takipi gereken dizilerdir. Zaten böyle diziler seyrederken heyecan yaratıyor ve sonrasını seyretmek arzusunu doğuruyor. Bu konuda bence en iyilerde yukarıda adlarını yazdıklarımdır. Herkese iyi seyirler ve sevgiler.

  Cevapla
 44. Sami 19 Mayıs 2014, 03:45

  ilk izlediğim yabancı dizi the walking dead olmuştu bu bi abimin tavsiyesiydi o dizi sayesinde yabancı dizilere merak saldım 2014 eylülde sezon 5 i bekliyorum sonra prison break dizisine başladım ve izlemenizi şiddetle tavsiye ederim çünkü diziden bir çok şey örnek alınabilirim ‘cezaevinden kaçmaktan bahsetmiyorum :)’ şimdide bu yorumlardan sonra breaking bad izlemeye karar verdim daha iyi bi teklifiniz olursa yorumlarda belirtin .

  Cevapla
 45. Gökhan 31 Mayıs 2014, 21:46

  supernaturel mükemmel bir dizi.ayrıca ,the vampire daires(ilk 5 bölüm sıkıcı), the orginals, davinci daemons izlenebilecek kaliteli akıcı diğer diziler

  Cevapla
 46. Sıtkı 02 Haziran 2014, 23:08

  danimarka yapımı forbrydelsen ve isveç-danimarka ortak yapımı bron/broen de polisiye severlere tavsiye edilebilir.

  Cevapla
 47. Gogo 04 Haziran 2014, 17:16

  spartaküs 10 puan bende en iyi etki bırakandır. walking dead 9,5, Prison Break ilk 2 sezon 10 3.sezon 8 4 sezon 4 e kadar düşmüştür.dexter 8,lost 8 ,Game of Thrones 9,8 puan…SuperNaturel eh 6 puan her dizi ayrı ayrı olduğndn tat vermedi.person of intrest de o ayarda daha aksiyonlu bence 6 puan.wikings henüz başlayamadım seyredince puanlarım.. . b.bad 9 luk tur…spartaküs ten sonra napcğmı şaşırmış haldeyim.. tarzıma çok uyuyordu ,

  Cevapla
  • Osman 04 Şubat 2015, 19:22

   25 yaş üstü diziden anlayan kişilerin kesinlikle izlemesi gereken altı dizi sıralalıyorum 1-prison break 2- the 24 3-game of thrones 4-vikings 5-the walking dead 6- dr house m.d zaten bunları izlemen 1 seneni alır 🙂 tanıstığınız zaman budizlerle neden daha önce izlemedim diye dertleniyorsn

   Cevapla
 48. Skofilt 08 Haziran 2014, 14:09

  ben hayatımda bi kez dizi izledim 4 sezonu 1 haftada bitirdim prison break izlenmesi gereken muhteşem bi yapıt yok böyle bi şey

  Cevapla
 49. Ahmet Özcan 16 Haziran 2014, 12:23

  supernaturali nasıl yazmassın yaaa

  Cevapla
 50. Ahmet Özcan 16 Haziran 2014, 12:24

  supernaturali nasıl yazmassın yaaa

  Cevapla
 51. Metin 19 Haziran 2014, 09:36

  hanımlar beyler yeni çıkmış olan the 100 i izlenizi isterim.

  Cevapla
 52. Eray 19 Haziran 2014, 11:58

  bence supernaturalde olmalıydı

  Cevapla
 53. Cemre Hunter 23 Haziran 2014, 10:38

  SUPERNATURAL der susarım arkadaşlar yeni dizi istiyosanız supernatural !!!!!

  Cevapla
 54. Hamit 03 Temmuz 2014, 02:13

  kardeşim onu bunu geçin siz kore dizi deyip gecmeyin shark diye bi kore dizisi var onu izleyin görün diziyi

  Cevapla
 55. Eliz 06 Temmuz 2014, 00:57

  Niye kimsenin listesinde criminal minds olmaz hep merak etmişimdir 🙂 ayrıca the mentalist, person of interest, hannibal, perception, crisis, the following gibi dizileri de öneririm. Ben tam bir yabancı dizi delisiyim. Tv ile hiç işim olmaz. şu saatte bile 1 bölüm izliyim sonra yatarım havasındayım:D bu sene başlayan veya uzun soluklu bi kaç sezon oynamış aksiyon gerilim polisiye seri katiller araştırmacılar gibi ilgi çekici örneklerinizi de duymak isterim. herkese iyi seyirler

  Cevapla
 56. Derya 24 Temmuz 2014, 15:21

  Öncelikle the walking dead izlemenizi tavsiye ederim yani yıl olmus 2014 hic the walking dead izlemedim demek cok ezik olur . TWD ne kadar hayal gücüne dayalı dizi olsada yani zombi acısından ama hayatta kalma mücadelesini cok gercekci olarak gösteriyor mesela en sevdiğiniz karakter beklemediğiniz anda ölebilir yada en beklenmedik anda en beklenmedik tepkiler görebilirsiniz dizide o yüzden izlemenizi tavsiye ederim . TWD ardından shameless(utanmaz ) öneririm genel olarak bi aileden oluşan dizidir fakat adından da anlaşıldığı üzere utanmaz ve edepsiz diyebiliriz acık sahneler vardır milletin g*tünü memesini görmek benim için sıkıntı değil hatta çok severim derseniz mutlaka izleyin bide son olarak bi vampir dizisi önericek olursam the vampire diaries derim the vampire diaries 5 sezondan olusuyor hala devam eden bi dizi sezonları uzun sıkılırım derseniz de the originals 1 sezon yeni baslamız bir dizidir oldukca akıcıdır.

  Cevapla
 57. Kamuran 26 Temmuz 2014, 13:43

  benim en sevdiğim yabancı dizi de Revolution

  Cevapla
 58. Dino Ortolani 08 Eylül 2014, 11:34

  herkes prison break yok diye isyan etmiş. prison break OZ un yanına yaklaşamaz. prison break hastalarının %99 OZ u izlememiştir. izleselerdi zaten OZ un olmamasına isyan ederlerdi 🙂

  Cevapla
 59. İnnocent 19 Eylül 2014, 00:11

  izlediyim diziler soyleyim ben,en iyi diziler spartacus,prsion break,arrow,,,,,,,,,ama prsion break kimi dizi hala karwima cikmadi,arkadawlar tavsiyeniz icin hepinize twk,bunlarida izliyecem, ben Azeriyim ve Azerbaycandan sizi salamlayiram,

  Cevapla
 60. John Reese 19 Eylül 2014, 21:56

  Kesinlikle Person of Interest ve Lost ötesini bilmem.

  Cevapla
 61. Asdsa 17 Ekim 2014, 20:28

  DEXTER nerede

  Cevapla
 62. Ömerdarks 06 Kasım 2014, 20:31

  Yabancı dizi işine The Walking Dead ile başladım sonra game of thorones ile prison break ile ve Teen wolf ile devam ettim bana göre dizi sıralaması 1-The Walking Dead 2-Game Of Thorones 3-Prison Break 4-Revolation olmalı ama gene en seyir zevki aldım walkhin dead oldu çok sarıyor

  Cevapla
 63. Özcan Ezer 10 Aralık 2014, 22:57

  1.lost 2.prison break 3.fringe 4game of trones 5.walking dead 6.heroes 7.teen wolf 8.spartcus (favorim) 9.wampire daires….

  Cevapla
 64. Muhammed Demir 16 Aralık 2014, 19:01

  ŞU ANA KADAR ÇOK DİZİ İZLEDİM FRINGE HOMELAND GAME OF THRONES SPARTACUS … AMA EN ÇOK BEĞENDİĞİM VE SENARYASU EN SAĞLAM OLANLAR DERSENİZ …
  1-BREAKING BAD
  2-FARGO
  3-BREAKING BAD
  4-SHERLOCK
  5-DEXTER
  6-THE WIRE …

  Cevapla
 65. Selim Ali Demir 05 Haziran 2015, 11:02

  The Walking Dead The Flash Arrow… <3

  Cevapla
 66. Berkay 15 Ekim 2015, 18:39

  1.DEXTER 2.BREAKİNG BAD 3.ARROW 4.FLASH 5.THE WALKİG DEAD KORKU GİBİ ŞEYLER DİYOSANIZ SLEEPY HOLLOW

  Cevapla
 67. Yabancı Dizi Önerileri 10 Ocak 2016, 23:00

  bu listeye katılmamak elde değil

  Cevapla
 68. Hakan Özdoğru 13 Nisan 2016, 14:19

  1-game of thrones,2-breaking bad,3-dexter,4-hause,5-prison break,6-person of interest,7-blindspot(yeni dizi mükemmel)8,mentalist,9-agent of shields,10-supernatural,11-lucifer(yeni dizi komik),11-the originals

  Cevapla