Akciğeri Güçlendirme Yolları

Akciğer nasıl güçlendirilir? Akciğerinizi güçlendirerek karşılaşacağınız hastalıklardan en az şekilde etkilenmeniz mümkün. Akciğeri güçlendirmek için tüketmeniz gereken bazı besinler var. Örneğin brokoli. Yeşil deva Kaliforniya Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada, vücuttaki magnezyum eksikliğinin akciğer sorunlarıyla doğrudan ilişkili olduğu belirlendi. Bu yüzden ıspanak gibi magnezyum...

Akciğer nasıl güçlendirilir?

Akciğerinizi güçlendirerek karşılaşacağınız hastalıklardan en az şekilde etkilenmeniz mümkün. Akciğeri güçlendirmek için tüketmeniz gereken bazı besinler var. Örneğin brokoli.

Yeşil deva

Kaliforniya Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada, vücuttaki magnezyum eksikliğinin akciğer sorunlarıyla doğrudan ilişkili olduğu belirlendi. Bu yüzden ıspanak gibi magnezyum içeren besinleri beslenme programınıza eklemenizde fayda var.

Çiğ sebzeler

Karnabahar, brokoli ve havucun içinde yer alan antioksidanların faydasını artırmanın yolu bu sebzeleri çiğ yemekten geçiyor. Ancak illa da pişirmek istiyorsanız, camları açın. Çin’de yapılan bir araştırma, kızarmış yağın koku ve dumanına maruz kalmanın akciğer kanseri riskini artırdığını buldu.

Kaynak: Msn

Bir önceki yazımız olan Kilo Verme Yolları - Nasıl Kilo Verebilirim? başlıklı makalemizde kilo vermek hakkında bilgiler verilmektedir.Yazar: Faruk K.