2016 Kurban Bayramı tatili ne zaman? Tatil kaç gün olacak?

Her sene olduğu gibi bu sene de Kurban Bayramında kaç gün tatil yapılacağı merak konusu oldu. Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Kurban Bayramı tatili ne zaman başlayacak? 2016 yılının Kurban Bayramında kaç gün tatil yapılacak soruları sorulmaya başlandı.

2016 Kurban Bayramı tatili ne zaman başlayacak? 2016 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

2014 Kurban Bayramı

2016 Kurban Bayramı

Her sene olduğu gibi bu sene de Kurban Bayramında kaç gün tatil yapılacağı merak konusu oldu. Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Kurban Bayramı tatili ne zaman başlayacak? 2016 yılının Kurban Bayramında kaç gün tatil yapılacak soruları sorulmaya başlandı.

Bilindiği gibi Kurban Bayramı her sene Hicri takvime göre Zilhicce ayının onuncu gününden itibaren 4 gün süreyle kutlanır. Kurban Bayramından bir önceki güne ise arafe günü denir.

2016 yılı Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor? Kaç gün tatil yapılacak? Kurban Bayramı her sene, bir sene öncesinden 11 veya 12 gün erken kutlanır. Bunun sebebi Hicri ve Miladi takvimlerde gün sayısının aynı olmamasıdır.

Kurban Bayramı tatili Arefe Günü olan 11 Eylül 2016 Pazar günü öğleden sonra başlayacak. 12 Eylül 2016 Pazartesi günü Kurban Bayramı başlayacak. Kurban Bayramı tatilinin son günü ise 15 Eylül 2016 Salı.

Kurban Bayramı Arefe Günü 11 Eylül 2016 Pazar

Kurban Bayramı Birinci Gün 12 Eylül 2016 Pazartesi

Kurban Bayramı İkinci Gün 13 Eylül 2016 Salı

Kurban Bayramı Üçüncü Gün 14 Eylül 2016 Çarşamba

Kurban Bayramı Dördüncü Gün 15 Eylül 2016 Perşembe

Kurban Bayramında Sevdiklerinize Gönderebileceğiniz Mesajlar:

– Gönülden dua ettim senin için bu günün hürmetine. Dedim ki Rabb-ül Alemine ya rap, onun gönlünden geçen güzellikleri tez zamanda ona bahşet. Onun gönlüne genişlik, işlerine kolaylık, evinde huzur, işlerinde başarı, kesesine bereket ve bahtına güzellik nasip eyle… Kurban bayramınız mübarek olsun inşallah.

– Dua et, karanlıkta ışık olsun. Şükret, gönlün huzur ile dolsun. Tövbe et, Mevlam kabul buyursun. Şeytana uyma ki, Allah korusun. Selam ve dua ile kurban bayramınız mübarek olsun.

– Bayramlar o kadar büyülüdür ki, gelişi bütün bir yıl beklenir ve gidişindeki keder de ancak böyle bir ikinci geliş ümidiyle hafifler Kurban Bayramınızın da böyle bir neşeyle gelmesi ve tüm ailenizi sevince boğup evinize bereket getirmesi dileğimizle Hayırlı bayramlar.

– GUZELLIK, BIRLIK, BERABERLIK DOLU, DAHA GUZEL VE MUTLU BIR KURBAN BAYRAMI DILIYORUZ. BUYUKLERIMIZIN ELLERINDEN KUCUKLERIMIZIN GOZLERINDEN OPUYORUZ.

– YUREGINE DAMLA DAMLA UMUT, GUNLERINE BIN TATLI MUTLULUK DOLSUN. SEVDIKLERIN HEP YANINDA OLSUN, YUZUN VE GULUN HIC SOLMASIN. KURBAN BAYRAMIN KUTLU OLSUN?

– Yüreğine damla damla umut, günlerine bin tatlı mutluluk dolsun Sevdiklerin hep yanında olsun, yüzün ve gülün hiç solmasın Kurban Bayramın kutlu olsun

– Her ilkbaharda gelinciklerin en güzel başlangıçları müjdelemesi gibi, bu bayramın da sana ve ailene mutluluk ve neşe getirmesi dileğimle Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu bayramlar dilerim.
Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri, bir sıcak gülümseme, bir ufak hediye daha da yaklaştırır bizi birbirimize. Kurban bayramınız hayırlı olsun.

– Bugün Kurban Bayramı, kurbanlar kesilecek sevap niyetiyle etler dağıtalacak herkese Yürekler bir olacak gönüllere kilitlenecek Gökler rahmet bereketiyle yağmurlar boşaltacak yeryüzüne Bugün hepimizin yüreği şenlenip bayram sevinciyle coşacak Hepimizin Kurban bayramı kutlu olsun.

– Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir Yarınlar niyettir Kestiğiniz kurban ve dualarınız kabul olsun, sevdikleriniz hep sizinle olsun Bayramınız mübarek olsun

– DELICE ESEN SEHER YELI, EN GUNESLI GUNLER, EN PARLAK GECEDIR BAYRAMLAR. YUREKLERDE BIR ESINTI VE BARIS PAYLASIMINA EN SICAK ‘MERHABADIR’ BAYRAMLAR. KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU, HER SEY GONLUNUZCE OLSUN?

– KUSKUNLERIN BARISTIGI, SEVENLERIN BIR ARAYA GELDIGI, RAHMET VE SEFKAT DOLU GUNLERIN EN DEGERLILERINDEN OLAN KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN…

– YUREGINE DAMLA DAMLA UMUT, GUNLERINE BIN TATLI MUTLULUK DOLSUN. SEVDIKLERIN HEP YANINDA OLSUN, YUZUN VE GULUN HIC SOLMASIN. KURBAN BAYRAMIN KUTLU OLSUN…

– GUZELLIK, BIRLIK, BERABERLIK DOLU, DAHA GUZEL VE MUTLU BIR KURBAN BAYRAMI DILIYORUZ. BUYUKLERIMIZIN ELLERINDEN KUCUKLERIMIZIN GOZLERINDEN OPUYORUZ.

– HAYIR KAPILARININ SONUNA KADAR ACIK, KAZA VE BELALARIN BERTARAF OLDUGU KURBAN BAYRAMININ, YASADIGINIZ TUM SORUNLARI ALIP GOTURMESI DILEGIYLE…

– GUZELLIK, BIRLIK, BERABERLIK DOLU, HER ZAMAN BIR ONCEKINDEN DAHA GUZEL VE MUTLU BIR KURBAN BAYRAMI DILIYORUZ. BUYUKLERIMIZIN ELLERINDEN KUCUKLERIMIZIN GOZLERINDEN OPUYORUZ…

– KURBAN BAYRAMINI SEVDIKLERINIZLE BERABER SAGLIK VE HUZUR ICINDE GECIRMENIZI DILERIZ. BAYRAM TUM INSANLIGA HAYIRLI OLSUN! MUBAREK KURBAN BAYRAMINIZI TEBRIK EDER HAYIRLARA VESILE OLMASINI DILERIZ. BU HAYIRLI GUNDE DUALARINIZ KABUL OLSUN. DUALARINIZI EKSIK ETMEYIN…

– OGUZ BOYLU, BOZKURT SOYLU, EY TURK OGLU! SOYUN SURSUN, KADERIN GULSUN, BASIN DIK, ALNIN ACIK, KILICIN KESKIN, OCAGIN MUTLU BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.

Bir önceki yazımız olan LG G4'ün "Muhteşem" Çekimleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Yazar: Ünal ÖZKURT